MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Eğitim, Manşet » Yunus Emre Enstitüsü çevrim içi derslerle Türkçe öğretiyor
Yunus Emre Enstitüsü çevrim içi derslerle Türkçe öğretiyor

Kovid-19 salgını nedeniyle yüz yüze Türkçe eğitime ara veren Yunus Emre Enstitüsü kurduğu çevrim içi ders altyapısı ve sanal stüdyo (greenbox) ile 60 bin kişiye birebir Türkçe ders verirken YouTube üzerinden de yüz binlerce izleyiciye ulaşıyor.

Geçen yıl tüm dünyada etkili olan salgın nedeniyle ara verilen derslerin ardından uzaktan öğretime başladıklarını belirten Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Başkanı Şeref Ateş, çevrim içi eğitim çalışmalarını AA muhabirine anlattı.

Ateş, “İlk olarak İtalya’da uzaktan Türkçe öğretmek için ilana çıktığımızda 400 başvuru gelince hızlı bir şekilde altyapımızı geliştirdik ve bu stüdyoları yaptık.” dedi. Başkan Ateş, uzaktan devam eden dersler, birebir eğitimler ve sanal stüdyoda üretilen içerikler yoluyla dilin yanında kültür ve Türk düşünce yapısının da öğretildiğini söyledi.

Derslerin yanında yardımcı eğitim videolarını da bu dönemde çekmeye başladıklarını ifade eden Ateş, “Şu anda haftada 60 bin kişiye, 6 saat birebir ders veriyoruz. Bu dersler dünyanın her yerinde yapılıyor. Sadece Latin Amerika’da 5 bin kişiye ulaşıyoruz. Kazakistan’da geçen hafta yaptığımız ilana 8 bin kişi başvurdu.” diye konuştu.

📆 31 Mart 2021 Çarşamba 08:21   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...