MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Alt Manşet, Eğitim » Yerköy’de öğrenciler Son Mektup filmini izledi
Yerköy’de öğrenciler Son Mektup filmini izledi

fft81_mf3948475
Yerköy Nurdoğdu Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri TEOG sınavı öncesi moral ve motivasyon amaçlı düzenlenen geziyle Son Mektup filmini izledi.
Okul müdürü Halit Arapoğlu, yaptığı açıklamada, öğrencilere yönelik düzenlenen etkinlikle hem film izleme hem de Yozgat’ı gezme imkanı sağlandığını söyledi.
TEOG sınavı öncesi 45 öğrencinin moral ve motivasyonlarını yükseltmek için Yozgat’a götürüldüğünü belirten Arapoğlu, “Bu etkinlikte öğrencilerimizin ulaşım, iaşe ve film izleme bedelinin büyük bir kısmı okulumuz tarafından karşılanmış ve bütün öğrencilerimizin geziye katılabilmesi için velilerimizden cüzi bir rakam alınmıştır” dedi.
Yerköy ilçesinde sınav öncesi böylesi bir etkinliği gerçekleştirmede katkısı olanlara teşekkür eden Arapoğlu, “Umarım öğrencilerimiz bu filmle hem Çanakkale ruhunu anlar hem de bir nebze sınav stresinden uzaklaşırlar. Bu yıl okulumuzda öğrencilerimizin sadece akademik gelişimlerine yönelik faaliyetler değil aynı zamanda onların sosyal ve ahlaki gelişimlerine uygun etkinlikler düzenlemeye gayret ediyoruz. Bu bağlamda 1. dönem olduğu gibi TEOG sınavı öncesi öğrencilerimiz Çanakkale Deniz Zaferi’nin anlatıldığı Son Mektup filmini izlediler” ifadelerini kullandı.

📆 28 Mart 2015 Cumartesi 10:52   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR