MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Eğitim, Haberler, Manşet » TRT EBA Anaokulu açıldı
TRT EBA Anaokulu açıldı
‘Dünyanın en büyük duvarsız anaokulu’ sloganıyla okulöncesi çağındaki çocuklara görsel, duyusal ve zihinsel gelişim süreçleri için ihtiyaç duydukları eğitimler verileceği ‘TRT EBA Anaokulu’ hafta içi her gün 08.00 ve 19.30 saatlerinde çocuklarla buluşacak.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, TRT EBA İlkokul, TRT EBA Ortaokul ve TRT EBA Lise’nin ardından eğitim kanallarını dört farklı içeriğe çıkararak ‘TRT EBA Anaokulu’nu da yayına aldı. TRT’den yapılan yazılı açıklamaya göre, evde öğrenim gören 18 milyon öğrencinin hizmetinde olan, öğrenme materyallerini eğlenceli ve öğretici bir şekilde sunan ve yenilikçi olmaya devam eden TRT’nin EBA kanallarına bir yenisi daha eklendi. TRT EBA İlkokul kanalı bünyesinde yayımlanan ‘TRT EBA Anaokulu’, hafta içi her gün 08.00 ve 19.30 saatlerinde çocuklarla buluşuyor. Uzman eğiticiler tarafından hazırlanan ‘TRT EBA Anaokulu’nda, ‘Dünyanın en büyük duvarsız anaokulu’ sloganıyla okulöncesi çağındaki çocuklara görsel, duyusal ve zihinsel gelişim süreçleri için ihtiyaç duydukları eğitimler veriliyor.

‘Takvim’, ‘Etkinlik Kuşağı’ ve ‘Ailece’ bölümlerinden oluşan TRT EBA Anaokulu, çocuklar için özgün içerikler sunuyor. Takvim bölümünde tarih, mevsim, gün kavramları, şekiller ve renklerle anlatılarak çocukların güne tıpkı okuldaymış gibi başlaması sağlanıyor. Etkinlik kuşağında ise Türkçe, matematik, fen, müzik, drama, sanat ve oyun etkinlikleri okulöncesi öğretmenleri tarafından uygulamalarla anlatılıyor. Birçok materyal, oyuncak ve görsel malzemenin kullanıldığı bu kuşakta, Milli Eğitim Bakanlığı okulöncesi eğitim müfredatı takip ediliyor.

📆 02 Ocak 2021 Cumartesi 00:05   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...