MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Alt Manşet, Kültür-Sanat » Seher Keçe Türker’in İmza Programı
Seher Keçe Türker’in İmza Programı


17-27 Aralık 2015 tarihleri arasında Valikonağı Caddesi, Harbiye Askeri Müze’de yapılacak Kitap Kahve Çikolata Fuarı’nda yazar Seher Keçe Türker, Büyülü Gözlüğümü Çıkarınca isimli kitabını imzalayacak.

18 Aralık 2016 Cuma günü 14-16 saatleri arasında okurlarıyla buluşacak olan Seher Keçe Türker, hem gezi yazısı türündeki eserini imzalayacak hem de okurlarıyla gezilerindeki ilginç anılarını ve izlenimlerini paylaşacak.

Seher Keçe Türker bir turist rehberi değil, sözcüğün tam anlamıyla, eski usul bir gezgin.
Büyülü Gözlüğümü Çıkarınca da bir gezi rehberi değil, son derece öznel ama bir o kadar evrensel bir seyahatname. Bu kitap size en güzel otelleri, en güzel kumsalları ve yerel çarşıda nasıl pazarlık yapabileceğinizi öğretmeyecek. Tersine, belki de bu tür şeylerden biraz uzak durmayı öğretecek. Çünkü bu kitap, size bugüne kadar yabancı gibi gelen kültürlerin, aslında düşündüğünüz kadar yabancı olmadığını hissettirecek.
Büyülü Gözlüğümü Çıkarınca’da toplumların ve halkların görünen yanlarını değil, gündelik, sıradan ve biraz da gizli kalmış yanlarıyla tanışacaksınız. Harput’dan başlayarak Hamburg’a kadar uzanan bir rotada, bu arada yurtiçi ve yurtdışı ayrımı yapmaksızın, yaşadığımız dünyadan bir parça tadacaksınız.

📆 16 Aralık 2015 Çarşamba 20:50   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...