MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Manşet » Şahika Ercümen’den 6. Dünya Rekoru
Şahika Ercümen’den 6. Dünya Rekoru

Dünya rekortmeni milli sporcumuz Şahika Ercümen aldığı tek bir nefes ile -91 metreye inerek yeni bir Dünya Rekoru kırdı!

Derin dalıştaki tüm resmi Türkiye Rekorları kendisine ait olan sporcumuz böylece 6. Dünya Rekoruna imza atmış oldu.

Profesyonel Serbest Dalgıç Şahika Ercümen, 16 Ocak 1985 Çanakkale’de doğmuştur. Çocukluğunda yaşadığı astım rahatsızlığı üzerine spora başladıktan sonra su sporlarının bir çok dalında şampiyonluklar elde etmiştir. 1998’den beri katıldığı yüzme ve sualtı sporları müsabakalarında, ulusal ve uluslar arası 100’ün üzerinde madalya, çeşitli özel ödüller, kupalar, birçok Türkiye Rekoru ve 6 adet resmi Dünya Rekoru elde etti.
Eğitim hayatının lise dönemini Çanakkale’de Milli Piyango Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Ankara Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olmuştur. Başkent Üniversitesi Yüksek Lisans programında eğitimine devam etmektedir. Çeşitli reklam filmleri ve sosyal sorumluluk projelerinde yer alan milli sporcu, engelliler ile dalış, suların korunması ve nesli tehlike altında olan türler ile ilgili sosyal sorumluluk projeleri yürütmekte, doğru nefeslenme, başarı, motivasyon gibi konularda seminerler de vermektedir.

📆 29 Ekim 2014 Çarşamba 15:21   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR