MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Kitap Dünyası, Manşet » Pendik Kale Koleji’nden İlk Masal Kitabımız
Pendik Kale Koleji’nden İlk Masal Kitabımız

YAZARLAR

İstanbul Pendik Kale Koleji öğrencilerinin yazdıkları İlk Masal Kitabımız isimli kitap yayımlandı.

Öğretmen Havva UZUNYAYLA yönetiminde yapılan çalışmaya Kale Koleji öğrencilerinden Ayberk Babacan, Azra Aleyna Doğan, Duru Uçar, Irmak Türkmen, Naz Eylül Türkeç, Gamze Duman, Fatih Ata Uygun, Emir Yiğit Akgün, Gizem Duman, Efe Yıldız, Ayça Tunç, Ayşe Sıla Abay, M. Berat Arıkan, Ece Erdem, Mukaddes Beril Kaya, Tarık Kalaycı, Y. Emre Can Gürdal, Zeren Özdemir, Zeynep Özge Çetin birer masal yazarak katıldı.
ÖN KAPAK- face
ARKA-face
Konuyla ilgili olarak projenin uygulayıcısı olan Öğretmen Havva UZUNYAYLA şunları söyledi:
“Öğrenmek, hayat boyu süren bir eylemdir ve bir öğretmen öğretirken öğrendiğini fark eder öğrencilerinden. Bir yıllık eğitim öğretim dönemini geride bırakırken ne çok şey öğrendiğimizi yeniden hatırlıyoruz böylelikle. Bu kitap, hayata dair umudu taze çocuklarımın ilk eseri. Gururluyum, çünkü bu kitap sayesinde biraz daha biliyorum ki onlar, tüm yanlışlarına rağmen kendilerini ifade edebilecek cesarete sahip güçlü bireyler. Aslında söylenebilecek birçok şey varken kelimelerin yetersiz kaldığı duygular içindeyim. Onlar benim öğrencilerim değil, sürekli yeni şeyler öğrendiğim küçük öğretmenlerim. Hayata dair öğrettikleri her şey için onlara teşekkür ederim. Ayrıca her konuda yanımızda yer alan kurucumuz Gülçin Özyavuz’a ve kapak tasarımımızda bize destek olan Yahya Egecan İnce’ye sonsuz teşekkürler.

Biz İlk Masal Kitabımız ile tüm okurlarımıza masallar anlattık. Umut, hayal, sevgi ve merhamet dolu masallar. Herkese masal tadında bir hayat dile-diğimiz için kitabımızı okuyan herkese masal diyarı-mıza hoş geldiniz demek istedik.”

📆 05 Haziran 2016 Pazar 19:24   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...