MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Haberler, Manşet » Öğretmenlerin zekası, zeka sınıfı üretti
Öğretmenlerin zekası, zeka sınıfı üretti

(İHA) Ayhan Babat

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Yemişli Umutışığı İlk ve Ortaokulunda görevli öğretmenler, hurda eşyaları derleyip sınır köyündeki okulu özel okula çevirdiler. Öğretmenler, değerlendirdikleri hurda eşyaları dizayn edip köy okuluna matematik ve zeka oyunları bölümünü kazandırdı.

Uludere’nin sınır köyü olan Yemişli’deki Umutışığı İlk ve Ortaokulu’nda daha önce hurdaya ayrılan eski malzemeler depodan çıkarıldı. Bozuk ve kırık olan ürünleri tamir eden öğretmenler yeni materyalleri sınıfa monte etti. Okulun görsel sanatlar öğretmenleri de duvarlara resim çizerek sınıfı eğitime hazır hale getirdi.

Okul Müdürü Enes Furkan Sezgin, “Boş olan bir sınıfımızı akıl ve zeka oyunları ile matematik sınıfına dönüştürmeye karar verdik. Çözümü eski malzemelerimizde bulduk. Depomuzda bulunan hurda ve kırık eşyalarımızı çıkartarak, bu ürünlerin bozuk ve kırık yerlerinin tamirlerini yaptık. Güzel bir şekilde boyamasını da yaparak sınıfımıza uygun hale getirdik. Görsel sanatlar branşında görev yapan öğretmenlerimiz ise duvarlarımızı güzelleştirerek sınıfımıza uygun hale getirdiler. Sonuç olarak öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin faydalandığı güzel bir sınıf ortaya çıktı” dedi.

8. sınıf öğrencisi Servet Temel, “Zeka oyunları, insanların beynini geliştirmesinde çok iyi bir rol oynar, bizlere matematik başta olmak üzere tüm derslerimize katkı sağlar. Dama, satranç, jenga gibi oyunlarımız var. Bu oyunlar bizlerin gelişimi için çok iyi ve faydalı” diye konuştu.

8. sınıf öğrencisi Ece Sak da “Sınıfımız zeka ve akıl oyunları için oluşturuldu. Zeka ve akıl oyunları zihnimizin gelişmesi, matematiğimizin ilerlemesi için bizlerin eğlenmesi için oluşturuldu. Satranç, jenga, mangal gibi zeka oyunları var sınıfımızda. Böyle bir sınıfımız olduğu için çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

ŞIRNAK’IN ULUDERE İLÇESİNE BAĞLI YEMİŞLİ UMUTIŞIĞI İLK VE ORTAOKULUNDA GÖREVLİ ÖĞRETMENLER, BÖLGEDEN TOPLADIKLARI HURDA EŞYALARI DİZAYN EDİP KÖY OKULUNA MATEMATİK VE ZEKA OYUNLARI BÖLÜMÜNÜ KAZANDIRDI. (AYHAN BABAT/ŞIRNAK-İHA) Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Yemişli Umutışığı İlk ve Ortaokulunda görevli öğretmenler, bölgeden topladıkları hurda eşyaları dizayn edip köy okuluna matematik ve zeka oyunları bölümünü kazandırdı.
Galeri
📆 31 Mart 2021 Çarşamba 13:45   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...