MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Kitap Dünyası, Manşet » O Çocuk Senin Ama Sen Onu Hiç Anlamıyorsun
O Çocuk Senin Ama Sen Onu Hiç Anlamıyorsun

Eğitimci yazar Mehmet Akpınar’ın ilk kitabı olan O Çocuk Senin Ama Sen Onu Hiç Anlamıyorsun, ‘çocuk, anne ve baba’ ilişkileri ve yaklaşımları üzerine yazılmış faydalı bir eser.

Evde hiç mısır patlatıp yediniz mi?

Tavadaki bütün mısırların patladığından emin olduktan sonra servis yapıp yemeye başladığınız mısırlar tabakta hızla azalırken içlerinden bazılarının hâlâ patlamamış olduğuna hayretle şahit olmuşsundur. ‘Öyle ya, aynı cins mısır taneleri; aynı tava, aynı ateş ve aynı yağda kavruldu da içlerinden bir kısmı şimdi neden patlamadı?!.’ değil mi?.

Akranlarıyla aynı okulda, aynı öğretmenden, aynı eğitimi almış çocuklardan bazıları neden diğerleri gibi açılmazlar?

Hele bir de akranları gibi açılmayan, içine kapanık bu çocuk tüm özverimize rağmen bizim çocuğumuz ise…

Anne baba ve çocuk eğitimiyle meşgul tüm eğitimciler tavsiye ettiğimiz bu eser; ilişkileri anlama ve yapılan hataları gösterme bakımından da birçok örnekle bezeli. Aynı zamanda bize emanet olarak verilen çocuklarımızı kendi yaşadığımız çağa göre değil onların yaşadığı çağa göre nasıl hazırlayacağımızı gösteren, sade ve anlaşılır bir kitap…

Arka Kapak Yazısı:
Anne Baban Seni Biraz Daha Farklı Yetiştirseydi, Özgüvenini Kazanmak İçin Biraz Daha Destek Olsaydı, Sana Yeteri Kadar Cesaret Verseydi, Sen Kim Bilir Daha Neler Yapardın?.. Şimdi Senin de Bir Çocuğun Var, Keşfedilmeyi Bekleyen!..

📆 06 Ocak 2015 Salı 00:24   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...