MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Eğitim, Manşet » Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Önemli Uyarı!
Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Önemli Uyarı!
Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve uzmanların yönlendirdiği platformlar üzerinden öğrencilerin ders alması önerilirken, ne olduğu belli olmayan sosyal medya hesaplarından yapılan yayınların öğrenciler üzerinde yanlış etki bırakabileceği belirtiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı ayrıca öğrenci başarısını artırmak için öğretmenlere yönelik “Akran Öğreticiliği” el kitabı da hazırladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Çocuklarımızın ekran süresi arttı. Bu süre eğitim için elverişli ancak oyunlar ve sosyal medya kullanımı konusunda velilerimizle iş birliğine ihtiyacımız var” diyerek, güvenli internet kullanımı ile ilgili bir dosya paylaştı. Dosyanın dikkate alınması ve incelenmesi konusunda uyarıda bulunan Bakan Selçuk’un paylaştığı dosyada, ailelerin internet kullanımı konusunda çocuklarını desteklemesi ve koruması için, ilkokuldan liseye her yaştaki öğrenciye uygun olan pratik tavsiyeler yer alıyor.

Güvenli internet kullanımı başlığı altında, “Günümüzün çocukları ve gençleri birçok yetişkinin büyüdüğü dünyadan farklı bir dünyada yetişiyorlar. Çocukların gelişimleri ve çağın gereklerine uyumları için çocukların internete erişimlerini yasaklamak etkili bir yöntem değildir. Çocuklarınızın çevrimiçi aktivitelerini takip etmeli, uygun seçimler yapmaları ve yaptıkları seçimlerin sonuçlarının farkına varmalarını sağlamalı, hem kontrol hem de nasihat eden olmalısınız. Nasıl ki çocuklarımıza karşıdan karşıya geçerken iki tarafa bakmayı, yüzmeyi, bisiklete binmeyi öğretiyorsanız, dijital dünyada güven içinde dolaşmaları için bilgi iletişim araçlarını ve interneti güvenli şekilde nasıl kullanabileceklerini de öğrenmeye ihtiyaçları var” ifadeleri yer alıyor.

ÇOCUĞUNUZUN EKRANI SİZ OLUN!

“Bilgi sahibi olun, ilgi sahibi olun, ortak kullanım alanları oluşturun, güvenlik tedbirleri alın, bilinçli hareket edin ve çocuğunuzun ekranı siz olun.”

Etiketler:
📆 02 Ocak 2021 Cumartesi 18:29   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...