MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Haberler, Manşet » Meslek Lisesi 1 Milyon 360 Bin Lira Yatırım Desteği Aldı
Meslek Lisesi 1 Milyon 360 Bin Lira Yatırım Desteği Aldı

Balıkesir’in Susurluk ilçesinde, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 8 yılda 5 proje hazırlayarak 1 milyon 360 bin lira yatırım desteği aldı.

Yaklaşık 20 dönüm arsa üzerine inşa edilen okulda, Makina Teknolojileri, Bilişim Teknolojileri, Elektrik ve Elektronik Teknolojileri, Tesisat Teknolojileri, Mobilya ve Mekan Tasarımı Teknolojileri ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri bölümleri bulunuyor.

Okulda 350 öğrenci eğitim öğretim görüyor. Öğrenciler, teorik eğitimlerin yanı sıra atölyelerde de pratik yaparak derslerine çalışıyor. ERASMUS PLUS kapsamında, 360 bin liralık “Rüzgar Enerji Sistemleri Avrupa” projesiyle yenilenebilir enerji teknolojileri alanında 10 öğrenci İspanya’da staj yaptı. “Avrupa’da PLC” projesiyle de elektrik elektronik teknolojileri bölümünden 5 öğrenci Portekiz’de staj gördü. Ayrıca, Güney Marmara Kalkınma Ajansınca (GMKA) kabul edilen “Meslek Liseleri Yenileniyor, Engelleri Kaldırıyor”, “Uyguluyoruz, Öğreniyoruz, İş Gücü Niteliğimizi Arttırıyoruz”, “Mesleki Eğitimde Kaliteyi Arttırıyoruz” projeleriyle de 1 milyon lira yatırım elde edildi.

Yatırımlarda, yenilenebilir enerji alanı laboratuvar kurulumu, mobilya ve iç mekan tasarımı alanına CNC ahşap işleme makinesi, makine teknolojileri alanı laboratuvar donatımı ile CNC metal işleme torna ile metal işleme freze makineleri alındı. Ayrıca, tesisat teknolojileri alanı kaynak atölyesi ve özel eğitim sınıfının da donanımı sağlandı.

Öğrenciler, yönetimin 1 milyon lirayla okula aldığı teknolojiye uygun makinelerle dışardan alınan işleri CNC makinelerle yapabiliyor. Bu sayede eğitimlerinde pratik yapan öğrenciler para da kazanıyor.

Okul müdürü Mehmet Karahan, AA muhabirine, okul olarak yerel, ulusal ve uluslararası projelere çok önem verdiklerini söyledi.

📆 29 Mart 2021 Pazartesi 01:09   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...