MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Kültür-Sanat, Manşet » MERSİN’DE HALK OYUNLARI İL BİRİNCİLİĞİ
MERSİN’DE HALK OYUNLARI İL BİRİNCİLİĞİ

img_4136_1024x683
Mersin Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde Türkiye Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Okul Sporları Halk Oyunları İl Birinciliği tamamlandı.
img_4001_1024x683
Servet Tazegül Spor Salonu’nda düzenlenen Yarışma, geleneksel düzenlemeli ve geleneksel düzenlemesiz olmak üzere iki dalda 11 okuldan 256 öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.
Geleneksel düzenlemeli ve geleneksel düzenlemesiz dalda minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde yapılan yarışmalarda Geleneksel düzenlemeli minikler kategorisi Aliye Pozcu İlkokulu birinci, Faris Kokulu İlkokulu ikinci olurken, Yıldızlar kategorisinde Celile Öner Ortaokulu birinci, Fatih Ortaokulu ise ikinci oldu. Geleneksel düzenlemesiz dalı minikler de Gazi İlkokulu birinci, Gazipaşa İlkokulu ikinci olurken, yıldızlarda ise Vakıfbank Atatürk Ortaokulu birinci, Kazanlı Belediyesi Ortaokulu ikinci, Üç Ocak Ortaokulu üçüncü oldu. Gençler kategorisinde ise Bozyazı Çok Programlı Anadolu Lisesi birinci ve Kazanlı Abdulkadir Perşembe Vakfı Endüstri Meslek Lisesi ikinci oldu.
img_3956_1024x683
Yarışmaya öğretmenler, öğrenciler ve veliler büyük ilgi gösterdi. Geleneksel düzenlemeli ve geleneksel düzenlemesiz dalda minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde yapılan Okul Sporları Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışmasında jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda alınan sonuçlar şöyle oluştu.

📆 28 Şubat 2015 Cumartesi 13:46   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR