MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Duyuru, Eğitim, Manşet » Masal Kahramanları Mihriban Suat Bedük İlkokulu’nda
Masal Kahramanları Mihriban Suat Bedük İlkokulu’nda

Üsküdar Acıbadem Mahallesi’ndeki Mihriban Suat Bedük İlkokulu, Üsküdar Cumhuriyet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen Masal Kahramanları Sınıfımızda etkinliğine ev sahipliği yaptı.




Mihriban Suat Bedük İlkokulu Müdürü İlknur Karadağ, etkinliklerle ilgili gazetemize şu açıklamaları yaptı:
Öğrencilerimizin öğrenmeyi öğrenmelerini istiyoruz. Yarının büyüklerinin eğitimli, kültürlü, donanımlı, kendine güvenen bireyler olarak ülkemizin geleceğine temel oluşturmaları için çalışıyoruz. Bu amaçla okulumuzda düzenlenen, Masal Kahramanları Sınıfımızda etkinliği minik öğrencilerimizin beğenisini topladı. Kendi kültürel mirasımızı nesilden nesile aktarmak gerektiği düşüncesiyle kolları sıvayan çocuk gelişimi öğrencileri kardeşleri için sürpriz bir etkinlik düzenledi.
Okulumuzun çok amaçlı salonunda Cumhuriyet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Serap Özer, Çocuk Gelişimi Alan Şefi ve Çocuk Gelişimi Öğretmeni arkadaşımız, öğrencilerimize etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamayı dinleyen çocuklar salona kimin geleceğini merakla bekledi. Salona gelen Nasrettin Hoca minik öğrencileri oldukça mutlu etti. Fıkralarını keyifle okudukları Nasreddin Hoca’ya soru sormanın heyecanını yaşadılar.
Dostlukları takdire şayan Hacivat ve Karagöz salondaki yerlerini aldılar. Kendi aralarındaki hoş sohbetleri büyük ilgi topladı. Hacivat’ın her söylediğini yanlış anlayan Karagöz salonda kahkahaların yükselmesine neden oldu.
Keloğlan şarkısını söyleyerek salona girdi. Ardından salona giren annesinin azarlarıyla salonda kahkahalar yükseldi. Pazara giden Keloğlan’ın saraydan kız alıp gelmesi Keloğlan’ın annesini sinirlendirirken, öğrencilerin çok hoşuna gitti.
Etkinliği düzenleyen Cumhuriyet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Serap Özer, Çocuk Gelişimi Alan Şefi ve Çocuk Gelişimi Öğretmen ve öğrencilerine okulumuz ve öğrencilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Milli değerlerimizi yaşatmakta gösterdikleri gayretten ötürü çocuk gelişimi öğrencilerini tebrik ediyorum.

Galeri
📆 09 Mayıs 2018 Çarşamba 23:02   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR