MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Alt Manşet, Haberler » Kovid-19 bildiğimiz bütün hastalıklardan daha ağır ve sancılı
Kovid-19 bildiğimiz bütün hastalıklardan daha ağır ve sancılı

Kovid-19’u yenen Çukurova Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli hemşire Merve Köksal: “Kovid-19 bildiğimiz bütün hastalıklardan daha ağır ve sancılı geçen bir süreç. Ben ‘Birine bulaştırdım mı?’ diye çok korkuyordum. Telefonları hep korkuyla açtım. Bu hastalığın psikolojik etkisi çok büyük.” dedi.

Yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yenip görevine dönen Çukurova Devlet Hastanesi Acil Servis hemşiresi Merve Köksal ve aynı serviste doktor Eray Polat, hastalıkla mücadelelerinde yaşadıklarını anlattı.

Merve Köksal, AA muhabirine şöyle konuştu: “Her ay Sağlık Bakanlığının önerisiyle test verdik. Toplamda ben 13 defa test yaptım. Bunun 7’ncisi pozitif çıktı. Çok korktum. İnsanlar geçmiş olsun demek için arıyorlardı. Ben ‘Birine bulaştırdım mı?’ diye çok korkuyordum. Telefonları hep korkuyla açtım. Bu hastalığın psikolojik etkisi çok büyük. Bildiğimiz bütün hastalıklardan daha ağır ve sancılı geçen bir süreç. Belki fiziksel olarak daha rahat atlatabiliyorsunuz ama psikolojik etkileri çok farklı. Sadece akciğerleri değil bütün vücut sistemlerini etkileyebilen bir virüs. Öncelikle insanların tedbirlere uymalarını, hijyene, maske ve sosyal mesafeye dikkat etmelerini öneriyorum. Aşı hakkında tereddüt etmemelerini özellikle istiyorum. Rehavete kapılmasınlar, halen pandemiyle savaşıyoruz.”

📆 28 Mart 2021 Pazar 12:04   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...