MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Haberler, Manşet » Karabük’ten Kağızman’a Yürüyen Kitaplar
Karabük’ten Kağızman’a Yürüyen Kitaplar

Karabük MY Kolej tarafından düzenlenen Karabük’ten Kars’a Yürüyen Kitaplar Projesi kapsamında Kars’ın Kağızman ilçesinde bulunan Kağızman Anadolu Lisesi ve Kâzım Karabekir Ortaokulu öğrencilerine ve okul kütüphanelerine kitap hediye edildi.

Karabük MY Kolej idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri, velileri, Karabük’teki kişisel gelişim kursları ve kitap kırtasiyelerinin de desteğiyle anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde hikâye, roman ve test kitapları toplanarak Kars’ın Kağızman ilçesinde bulunan Kağızman Anadolu Lisesi ve Kâzım Karabekir Ortaokulu öğrencilerine ve her iki okulun kütüphanelerine hediye edildi.

Toplanan masal, hikâye ve roman türündeki kitaplar okulların kütüphanelerine hediye edilerek bütün öğrencilerin kullanımına açıldı. Sınavlara hazırlık ve yardımcı ders kitapları da hem kütüphanelerde öğrencilerin kullanımına açıldı, hem okul idareci ve öğretmenlerinin belirleyeceği başarılı ve kaynak ihtiyacı olan öğrencilere dağıtılarak öğrencilerin ders ve sınav başarısının artırılması sağlanacak.

Karabük’ten Kars’a Yürüyen Kitaplar Projesi kapsamında toplanan 2260 kitaptan 832 kitap Kağızman Anadolu Lisesi’ne,  1427 kitap Kağızman Kâzım Karabekir Ortaokulu’na hediye edildi.

Kağızman Anadolu Lisesi Müdürü Esman DALKILIÇ ve Kağızman Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Mustafa BİLGİ tarafından proje kapsamında MY Kolej Ailesi’ni temsilen Kağızman’a gelen Karabük MY Kolej Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Banu DEMİRCİ YEŞİLOĞLU ve MY Kolej 12. sınıf öğrencisi Beren Nisa KAYA’ya birer şükran plaketi verildi. MY Kolej Genel Müdürü Rafet ÇELEN için hazırlanan plaket ise kendisini temsilen Banu DEMİRCİ YEŞİLOĞLU’na takdim edildi.

Projenin Kağızman’daki organizasyonunu sağlayan Bican Veysel YILDIZ ve Soner YILDIZ da kitap teslim töreninde hazır bulundular.

Galeri
📆 30 Aralık 2021 Perşembe 22:14   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...