MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Alt Manşet, Eğitim, Manşet » Kağızman İzzet Aras Ortaokulu’nda Şiir Programı
Kağızman İzzet Aras Ortaokulu’nda Şiir Programı


Kağızman’ın Yukarıkümbet Mahallesi’nde eğitim veren İzzet Aras İlkokulu ve Ortaokulu’nda şiir programı düzenlendi.Kağızmanlı şairler Bican Veysel Yıldız ve Sadık Miskini’nin konuk olarak katıldığı şiir programı, Okul Müdürü Mustafa Çakmakcı’nın açış konuşması ile başladı. Çakmakcı şöyle konuştu: Sevgili öğrenciler ve öğretmenler, içimizdeki değerleri tanımamız lazım. Çoğu şahsiyetlerimiz öldükten sonra tanıtılıyor, anılıyor. Biz istedik ki şu anda aramızda olan ve yaşayan şahsiyetler de yaşarken tanınsın ve bilinsinler. Kağızman’ın bağrından çıkmış iki şairimizi, araştırmacı yazarımızı davet ettik. Size burada eserlerinden örnekler verecekler. Bizi kırmayıp bu programa geldikleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

Müdür Mustafa Çakmakcı’nın konuşmasının ardından Bican Veysel Yıldız’ın biyografisi okundu. Görsel tanıtımı yapıldı. Şair Bican Veysel Yıldız, eğitimdeki başarı ile dil ve yazma kültürü üzerine bir konuşma yaptıktan sonra kendi şiirlerinden örnekler verdi.

Sonra Sadık Miskini’nin tanıtımı yapılıp iki türküsü görsel olarak yayınlandı. Türkülerin ardından söz alan Sadık Miskini, öğrencilere şiirlerinden örnekler verdi. Bir türküsünün hikâyesini anlattı. Yazdığı manilerden örnekler sundu.

Her iki şair, sevgi üzerine yazdıkları birer şiirlerini kalp şeklinde kesilmiş renkli kağıtlara kendi el yazıları ile yazarak okulun salonunda hazırlanmış olan “Sevgi Paylaştıkça Çoğalır Hayat Ağacı” panosuna astılar.

Galeri
📆 15 Mayıs 2018 Salı 21:17   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...