MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Bilim, Duyurular, Manşet » James Dyson Ödülü Türkiye’den Başvuru Kabul Edecek
James Dyson Ödülü Türkiye’den Başvuru Kabul Edecek

James Dyson’ın kendi adı ile 2002 yılında kurduğu James Dyson Vakfı tarafından 2005 yılından bu yana 30 ülkede gerçekleştirilen, genç mucitleri desteklemek ve tıbbi araştırmalara yatırım yapmak için hayata geçirilen James Dyson Ödülü ile bu zamana kadar yaklaşık 250 icat maddi olarak desteklendi.

Yeni nesil mühendisleri ve gerçek problemlere karşı yaratıcı fikri olan herkesi destekleyen, teşvik eden ve ilham veren uluslararası bir tasarım ödülü olan James Dyson Ödülü bu yıl itibariyle ülkemizden de başvuru kabul edecek. Ödül, 2005 yılından bu yana girişimci ruha sahip lisans öğrencilerine ve yeni mühendislik ve tasarım mezunlarına ‘Problem çözen bir şey tasarlama’ konusunda veriliyor.

Türkiye’den başvurularda Ulusal jüri üyelerinin ve James Dyson Vakfı başkanının da katıldığı online lansman etkinliği 16 Mart 2022 günü yapıldı. Ödül organizasyonu Türkiye’den de genç mucitlerin katılımını bekliyor. Üniversitelerin mühendislik ve tasarım bölümlerinde okuyan veya son dört yılda mezun olmuş herkesin proje sunabildiği yarışmanın 2022 kazananları eylül ayında açıklanacak. Ulusal kazananlar, buluşlarını geliştirmek için önceki yıllarda verilen miktarın iki katından fazla para ödülü kazanma hakkı elde edecek.

📆 07 Mart 2022 Pazartesi 17:02   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...