MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Bilim, Haberler, Manşet » İstanbul’da 6 bin öğrenci KidZania’da geleceği deneyimleyecek
İstanbul’da 6 bin öğrenci KidZania’da geleceği deneyimleyecek

KidZania ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 6 bin öğrenci geleceği deneyimleyecek. 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi çerçevesinde, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile KidZania arasında Mart – Ekim 2022 tarihlerini kapsayacak protokolde imzalar atıldı. Protokol kapsamında dezavantajlı bölge okullarında öğrenim gören toplam 6 bin öğrenci dünyanın ilk ‘çocuklar ülkesi’ KidZania’da teorik bilgilerini gerçekçi ve güvenli bir ortamda ücretsiz olarak deneyimleme fırsatı bulacak.

Çocukların eğlenerek 120’den fazla mesleği deneyimleyerek öğrendiği çocuk ülkesi KidZania ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilmeye hazırlanan proje için imzalar atıldı. Proje, 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi çerçevesinde 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı ikinci yarıyılı içinde hayata geçirilmeye hazırlanıyor. İmzalanan protokol ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecek resmi dezavantajlı bölge okullarında öğrenim gören 4-14 yaş arasındaki 6 bin öğrenci, çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlayan dünyanın ilk ‘çocuklar ülkesi’ KidZania’da teorik bilgilerini gerçekçi ve güvenli bir ortamda deneyimleyerek okulda öğrendiklerini pekiştirme fırsatından ücretsiz olarak yararlanacaklar.

İmzalanan protokol gereğince; İstanbul il sınırları içerisinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında, eğitimin niteliğini artırıcı ve ilgili tüm paydaşları kapsayıcı şekilde planlanan çalışmaların tümü; yürürlükteki mevzuata uygun olarak, gönüllülük esasına göre, veli muvafakati dahilinde, ücretsiz, eğitim öğretim aksatılmadan, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okul Müdürlüklerinin gözetim, denetim ve sorumluluğunda gerçekleşecek.

KidZania’da Mart-Ekim 2022 süresince, dezavantajlı bölge okullarında öğrenim gören toplam 6 bin çocuk, rol yaparak öğrenme metoduyla yeni beceri ve değerleri kazanırken yeteneklerini geliştirme fırsatını yakalayacak. Çocuklara uygun boyutlarda tasarlanmış, gerçek bir şehir düzenlemesine sahip olan Çocuklar Ülkesi KidZania’da; hastane, itfaiye, tiyatro, arkeoloji müzesi, üretim fabrikaları, havacılık akademisi, diş sağlığı merkezi, banka, stadyum gibi çocukların deneyimleyebileceği 67 farklı aktivite alanı bulunuyor.

Soldan sağa: KidZania Operasyon ve Satış Direktörü Evren Gökalp, KidZania İstanbul CEO’su Ebru Timur, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Abdurrahman Ensari, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Koordinatörü Büşra Saygın ve KidZania İşbirliği Geliştirme ve İçerik Direktörü Tuğba Tüzmen.

Galeri
📆 13 Şubat 2022 Pazar 21:57   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...