MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Kitap Dünyası, Kültür-Sanat, Manşet » Gençlik Edebiyatına “İMGE” Geldi
Gençlik Edebiyatına “İMGE” Geldi

Genç edebiyatçılardan gençlik edebiyatına yeni bir soluk daha katıldı. Edebiyat dünyasına ve edebiyat iklimine yeni bir hava katmak adına İmge Dergisi artık bizlerle.

Ressssim1
İmge Dergisi üç aylık bir edebiyat mecmuası. Özgün bir imge adıyla ilk sayısını çıkaran İmge Dergisi eskisiyle, yenisiyle, diliyle edebiyatın tüm kollarına yer vermeye çalışıyor. Derginin 1.sayısı 32 sayfadan oluşuyor ve ilk sayıda Yavuz Bülent Bakilerle Türkçe üzerine bir röportaj bulunuyor. Bunun yanında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Eski Türk Edebiyatı Anabilim Dalı araştırma görevlisi Fatih Odunkıran’ın “Osmanlı Şairlerinin Gözünden Diş Kirası Yahut Güzellerden Latif Bir Buse Ricası” adlı yazısı Klasik Edebiyatın inceliklerini gözler önüne seriyor. Dergide bunların yanında eski harflerle yazılmış Fuzuli’ye ait beyitler, çeşit çeşit hikâyeler, şiirler, Erdem Bayazıt’ın biyografisi ve “Kar Altında Hüzün Denemesi ”adlı şiiri, Salih Samet Gür’ün hazırlamış olduğu “19.yy ve Yeni Türk Edebiyatı” adlı yazısı, Ahmet Özkan’ın Gabriel García Márquez’in Kırmızı Pazartesi adlı kitabına yönelik tahlilleri ve son olarak da yeni çıkan kitaplar İmge Dergisi’nin 1.sayısında okura sunuluyor.

İmge Dergisi şimdilerde 2.sayı için yoğun bir çalışma temposu içerisinde. Edebiyata dair yazılarla sizler de burada yer almak isterseniz 15 Şubat’a kadar imgedergi@gmail.com adresine bekliyoruz. 1.sayımıza şimdilik İstanbul ve Ankara’daki kitap evlerinden ulaşabilirsiniz.
İstanbul: Taksim Mephisto Kitabevi, Taksim Ana Kitabevi, Fatih Ağaç Kitabevi Ankara: Kurtuba Kitap Kafe, Mekan Kıraat evi, Siham Kitap Kafe, Kalem Sanat Kitabevi, İhtiyar Kitabevi

📆 31 Ocak 2015 Cumartesi 12:25   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR