MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Duyuru, Eğitim, Flaş!, Genel, Manşet » Fındıklı İlkokulu’nda Kitap Yazma Sevinci
Fındıklı İlkokulu’nda Kitap Yazma Sevinci

SONY DSC
İstanbul Maltepe’de bulunan Fındıklı İlkokulu öğrencileri tarafından yazılan Bizim Dünyamız isimli kitap okurlarıyla buluştu.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Kitabın tanıtım programına velilerden, öğrencilerden, çevre okulların idarecilerinden ilgi büyüktü. Programa katılan Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, yapılan çalışmalardan ve ortaya konan üründen duyduğu memnuniyeti ifade eden bir konuşma yaptı.

Fındıklı İlkokulu Müdürü Yetkin Şekerci, Bizim Dünyamız isimli kitabın yazılış serüvenini anlattığı konuşmasının sonunda çalışmanın proje koordinatörü Fındıklı İlkokulu Müdür Yardımcısı İlknur Karadağ ile çalışmaya katkı sunan diğer öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti.

Programda Fındıklı İlkokulu öğrencisi küçükler, kitaplarına koydukları isimleri ile “Fındık Yazarlar”, kitapta yer alan eserlerinden örnekler okudular. okulun diğer çalışmalarının anlatıldığı bir sunum yapıldı. Ardından öğrencilerden oluşan koro şarkılar söyledi.

Okul konferans salonunda yapılan tanıtım programının ardından okul koridorlarında kurulan imza masalarında minik yazarlar kendi kitaplarını imzaladılar. Minikler yazarlığa ilk adım atmanın heyecanını yaşarken anne ve babalar da duygusal anlar yaşadı.

Adeta bir şenlik ve kitap fuarı havasında geçen programın sonunda Yazarlığa İlk Adım Projesi’nin fikir babası, Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği Başkanı Bican Veysel Yıldız kısa bir konuşma yaptı. Yıldız, “Bize zaman zaman bu proje ile neyi hedeflediğimiz ve hangi sonuca ulaşacağımız soruluyor. Bunu soranlara söylüyorum: Sosyal medya hesaplarında yediği yemeğin fotoğrafını paylaşarak kendini gerçekleştirdiğini düşünen bir kuşağa, dünyanın en saygın işi ile, yazarlık ile, sanatçılık ile kendini gerçekleştirme vizyonunu işaret ediyoruz. Çocuklarımıza yepyeni ufuklar açıyor bu proje. Bu toprakları mürekkeple sulayacak bir neslin tohumunu saçmaya ve yolunu açmaya çalışıyoruz. Daha güzel bir dünya için çocuklarımız yazacaklar.” diye konuştu.

Bizim Dünyamız isimli kitabın yazım ve yayın çalışmalarının proje koordinatörlüğünü yapan Fındıklı İlkokulu Müdür Yardımcısı İlknur Karadağ ise gazetemize şu bilgiyi verdi: “Öğrencilerimize yeni ufuklar açmak, kendi dünyaları-nı keşfetme imkânı sunmak, hayatı doğru okumalarını sağlamak adına kara tahta önünde bilgi aktarmanın yeterli olmadığının farkındayız. Çeşitli projelere öğ-rencilerimizi dâhil ederek, yarınlara en donanımlı şekilde hazırlamanın gayreti içindeyiz. İnanmak başarmaktır ilkesiyle yola çıkan, bedenleri minicik olsa da yürekleri kocaman olan yazarlarımızı, şairlerimizi tebrik ediyoruz. Her birinin yarının ünlü yazarları olmak yolunda ilk adımı atmış olmaları biz-leri heyecanlandırdı. Böyle bir çalışmanın koordinatö-rü olmak bizleri ayrıca mutlu etti.”

SONY DSC
Galeri
📆 06 Temmuz 2016 Çarşamba 10:33   ·   💬 2 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR