MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Alt Manşet, Haberler, Manşet » EPOS 7 MİNİK KÜLTÜR ELÇİLERİ PROJESİ
EPOS 7 MİNİK KÜLTÜR ELÇİLERİ PROJESİ

EPOS 7 Tarih, Kültür ve Sanat Derneği, kültürel mirasımızın korunması, tarih bilincinin kazandırılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacı ile bu yıl “Minik Kültür Elçileri” projesini başlattı.

10. yılını geride bırakan EPOS 7 Tarih, Kültür ve Sanat Derneği, kültürel mirasımızın korunması, tarih bilincinin kazandırılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacı ile  “Minik Kültür Elçileri” projesinin ilk adımını Bolu’dan attı.

Dernek Başkanı Arzu Sabancı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yonca Ebuzziya ve Yönetim Kurulu Üyeleri Berna Çebi, Zafer Kozanoğlu, Beste Yurttaş ve Fatoş Mildon ev sahipliğinde Dernek İletişim ve Gönüllü İletişim Çalışma Komitesi Başkanı Özgür Doğa Keleş, Dernek Gönüllüsü Bolu’dan Görsel Sanatlar Öğretmeni Projenin fikir annesi Elif Topçuoğlu ve Bolu’dan gelen Minik Kültür Elçileri ile yapılan buluşmada, “Minik Kültür Elçileri” projesi tanıtıldı.

Arzu Sabancı, açılış konuşmasında; “Çocuklarımız ve gençlerimiz için anlamlı bir proje oluşturmanın ve ilk adımını atmanın gururu içindeyiz. Tarihi ve kültürel mirasın korunmasında en önemli konulardan biri bugünün çocuklarına bu bilincin verilmesidir. İlk olarak Bolu’dan başlattığımız ve her  yıl seçtiğimiz yeni bir ilden  mümkün olan her çocuğa gönüllülerimiz ile ulaşacağımız “Minik Kültür Elçileri” projemizin öncelikli amacı, ülkemizin zengin kültürel geçmişini, tarihî değerlerini millî bir görev sorumluluğuyla gelecek kuşaklara aktarmak ve genç nesillerde bilinç oluşmasını sağlamak. Yaşadığımız coğrafyadaki kültürel mirasın farkına varılmasını ve kültürel belleğin özümsenmesini hedefledik.” dedi.

Bu kapsamda EPOS 7’nin  ilk “Minik Kültür Elçileri” Bolu ilindeki tarihi ve kültürel değerlerle ilgili etkinlikler yapan 20 gönüllü çocuk oldu.

📆 23 Mart 2022 Çarşamba 11:09   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...