MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Haberler, Manşet » Dünya Matematik Şampiyonu Hakkari’den
Dünya Matematik Şampiyonu Hakkari’den

Hakkari Şehit Selahattin İlköğretim Okulu 2/D sınıfı öğrencisi Yusuf Eymen Velieceoğlu, Kanada Merkezli Caribou Matematik Organizasyonu’nda tüm soruları yanıtlayarak dünya şampiyonu oldu.

Yusuf Eymen Velieceoğlu, öğretmeninin tavsiyesi ile katıldığı Kanada Merkezli Caribou Matematik Organizasyonunda tüm soruları doğru cevaplayarak dünya şampiyonu oldu.

Yusuf Eymen Velieceoğlu’nun babası Orhan Velieceoğlu, “Sınava hazırlık sürecinde öğretmen ve okul yönetiminin desteğini hep yanımızda gördük. Biz de veli olarak elimizde gelen gayreti sarf etmeye çalıştık. Yusuf Eymen, matematik konusunda çok iyi. Öğretmeni ve biz de kendisine destek sağlayınca bu başarıyı elde etti. Öğretmeni bir yarışma olduğunu bize söyledi. Biz de memnuniyetle katıldık. Bu başarıyı okulumuza ve Hakkari’ye yaşattığı için çok mutluyuz. Kendisi ile gurur duyuyoruz.” Dedi.

Yusuf Eymen’in öğretmeni Recep Sevmiş ise, “Sınavı öğrenince Yusuf’un katılmasını istedim. Yusuf matematik derslerinde çok başarılı özel bir çocuk. Sınava katıldığında gerekli başarıyı göstereceğinden çok emindik. Çok güzel bir başarı yakaladı. İnşallah tüm çocuklar bu başarıyı yakalar.” diye konuştu.

📆 27 Ocak 2021 Çarşamba 22:24   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...