MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Haberler, Manşet » Darüşşafaka Cemiyeti’nin Yeni Başkanı Oğuz Güleç Oldu
Darüşşafaka Cemiyeti’nin Yeni Başkanı Oğuz Güleç Oldu

2 Nisan 2022, Cumartesi günü gerçekleşen Darüşşafaka Cemiyeti olağan genel kurulunda 2019’dan beri Darüşşafaka Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen M. Tayfun Öktem, görevi Oğuz Güleç’e devretti.

Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti’nin olağan genel kurul toplantısı, 2 Nisan 2022 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Cemiyeti’n genel kurul üyelerinin katıldığı toplantıda, kurumun yeni yönetimi belirlendi. Genel kurulda seçilen yönetim kurulu, yaptığı ilk toplantıda Darüşşafaka Cemiyeti Başkan Vekili Oğuz Güleç’i Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçti.

Darüşşafaka Cemiyeti’nin yeni başkanı Oğuz Güleç

Darüşşafaka Cemiyeti’nin yeni Başkanı olarak göreve başlayan Oğuz Güleç yaptığı konuşmada 159 yıldır Türkiye’de “eğitimde fırsat eşitliği”ni yaşatan Darüşşafaka’nın dünya için çok özel bir model olduğunu belirterek, “159 yıldır toplumun her kesiminin bağışıyla çocuklarımıza nitelikli eğitim olanağı sunuyoruz. Bundan sonraki en önemli amaçlarımızdan biri daha fazla çocuğumuzun bu fırsat eşitliğinden yararlanabilmesine olanak sağlamak.” diye konuştu.

Galeri
📆 03 Nisan 2022 Pazar 20:00   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...