Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği’ne Genç Üye

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğrencisi Esra KAN, Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği üyeliğine kabul edildi.

Çocuk ve gençlik medyası alanında, özellikle çocuk gazeteciliği üzerine çalışmalar yapan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğrencisi Esra KAN, Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği üyeliğine kabul edildi.

Çocuk ve gençlik edebiyatı alanında eserler veren yazar, şair ve akademisyenlerin üye olduğu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği’ne ilk kez üniversite öğrencisi olan bir kişi üye olarak kabul edildi.

Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren dernek yöneticisi, şunları söyledi: “Sayın Esra Kan, derneğimizin 2015-2019 yılları arasında düzenlediğimiz çalıştaylarda belirlenen çalışmalar kapsamında Türk ve İslam Dünyası’nın birçok ülke ve bölgesinin çocuk edebiyatı alanında çalışmalar yapan şair, yazar ve akademisyenlerinin iletişim bilgilerinin derlenip fihrist oluşturulması projemizde görev alıp çok başarılı çalışmalar yaptı. Otuzdan fazla ülke ve bölgede yürütülen, uzun vadeli planların, çok geniş kapsamlı çalışmaların gerçekleşmesi için önemli katkılar sundu.

Sayın Esra Kan, VI. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Sempozyumu’nda sunduğu Çocuk Süreli Yayıncılığında Milli ve Manevi Değerlerin Çocuk Müziği, Çocuk Şarkıları, Ninniler, Sayışmacalar ve Şiirlerde İşlenişi: Milli Çocuk Örneklemi başlıklı bildirisinin yer aldığı VI. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Sempozyumu Bildirileri Kitabı’nın yayınlanmasıyla ISBN kodlu bir eserinin veya ISBN kodlu bir eserde bilimsel çalışmasının yayınlanmış olması şartını yerine getirdiği için üyeliğe kabul edildi.” dedi.

Bu habere 3 yorum yapılmış.
Esmira Fuad demiş ki:

Cani-gönüldən kutlarım Esra kızımızı, yeni başarılar diliyorum…Sayın Hocamız – Bican Bey Efendimize de bu kutsal çalışmalarında büyük uğurlar dileyimle

admin demiş ki:

Teşekkürler saygıdeğer hocam. Bakü’ye baki selamlar.

Gülay SORMAGEÇ demiş ki:

Hayırlı olsun, yolun ve uğrun açık olsun Esra’cım….Güzel ve akıllı kızım… Gençlerle güçlüyüz, mutluyuz …Sevgiler….Hoş safa geldin!

Yorum yapİleti:

YAZARLAR
Hüseyin BOKAÎ

Yarışma
25 Mart 2015 Çarşamba
DUYURULAR
SÖYLEŞİ
ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
EN ÇOK OKUNANLAR
BU HAFTA
BU AY
BU YIL
Tüm zamanlar
Çocuk ve Genç ® Çocuk ve Genç Gazetesi
Anasayfa · RSS · Bize Ulaşın · Tübilmer

Copyright © 2014 - 2020 Tüm hakları saklıdır.