Çilehane Köyü Fatma Kara İlkokulu’nda İstiklal Marşı Programı

Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Çilehane köyünde bulunan Fatma Kara İlkokulu’nda İstiklal Marşı’nın kabul yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliği düzenlendi. Konuşmacı olarak eğitimci yazar Bican Veysel Yıldız’ın davet edildiği programa öğrenciler, veliler, köy halkı ve muhtar dinleyici olarak katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü İlknur Ayaz, “Akif’i ve İstiklâl Marşı’mızı anlamaya ve onlarla yeniden kendimizi tanımaya, tanımlamaya ihtiyacımız var.

Özellikle İdlib’de şehit verdiğimiz şu günlerde ülkemizin, devletimizin, bayrağımızın, özgürlüğümüzün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hissettik. Çocuklarımıza ve siz velilerimize İstiklâl Marşımızı ve onu yazan Milli Şairimiz Akif’i anlatmak için davetimize icabet eden Bican Veysel Yıldız hocamıza ve katılımınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Programa emeği geçen öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.

Çilehane Köyü Fatma Kara İlkokulu’nda yapılan İstiklal Marşı’nın kabul yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliği kapsamında “Akif’i Anlamak, Akif Gibi Yaşamak” başlıklı bir konferans da düzenlendi.

Konuşmacı olarak eğitimci yazar Bican Veysel Yıldız’ın davet edildiği programa öğrenciler, veliler, köy halkı ve muhtar dinleyici olarak katıldı. Akif’in örnek şahsiyetinin birçok yönlerini anlatan Bican Veysel Yıldız, “Akif, hepimizin hayatında birçok yönü ile örnek alınması ve örnek gösterilmesi gereken bir şahsiyet. Onun Safahat’ını okumak, bir kişinin iyi insan olması için yeterli olabilecek bir eğitimdir.” dedi.

Konferansın ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Öğretmen Suna Kişi tarafından hazırlanan birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin İstiklal Marşı’nın on kıtasını ezbere toplu okumaları tüm katılımcıları çok duygulandırdı ve büyük alkış topladı.

Yorum yapİleti:

YAZARLAR
Hüseyin BOKAÎ

Yarışma
25 Mart 2015 Çarşamba
DUYURULAR
SÖYLEŞİ
ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
EN ÇOK OKUNANLAR
BU HAFTA
BU AY
BU YIL
Tüm zamanlar
Çocuk ve Genç ® Çocuk ve Genç Gazetesi
Anasayfa · RSS · Bize Ulaşın · Tübilmer

Copyright © 2014 - 2020 Tüm hakları saklıdır.