MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Haberler, Kültür-Sanat, Manşet » Çankaya Müftülüğü’nden Çocuk Edebiyatı Rüzgarı
Çankaya Müftülüğü’nden Çocuk Edebiyatı Rüzgarı

Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği ile Çankaya Müftülüğünün yaz Kur’an kurslarında yürüttüğü Çağı Yetiştirenler ile Çağın Yetiştirdikleri Buluşuyor projesi Ankaralı çocuklardan büyük ilgi görüyor.

İmza programına katılan Öveçler Kandil Camii öğrencileri ve imam hatibi Zülküf Aktepe

Yazar Bican Veysel Yıldız, Kocatepe Camii, Maltepe Camii, Çukurambar Asfalt Firevs Camii, Öveçler Kandil Camii, Sokullu Mehmet Paşa Camii, Çukurambar Tuba Altınok Camii, Emek Camii, 100. Yıl İşçi Blokları Merkez Camii, Kurtuluş Camii Kur’an kurslarında ve Kırkkonaklar Rıfat Mualla Şahin Yatılı Kız Kur’an Kursu’nda çocuklarla buluştu. Yaz kursu öğrencilerine okumanın ve yazmanın önemini, yazarlığa başlamak için ilk adımın nasıl atılacağını anlatan bir sunum yaptı. Ardından öğrencilerin yazarlıkla, şairlikle ilgili sorularını cevaplandırdı.

Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği Başkanı Bican Veysel Yıldız, proje ile ilgili şu açıklamayı yaptı:
Bu proje, yarının yazarlarına ulaşmak, onları yüreklendirmek ve onlara destek olmak açısından çok önemli. Yarının büyük yazarlarından bazılarının yazarlık serüvenindeki hatıralarını anlatırken “Yaz kursunda bir yazar gelip bizimle konuşmuş ve bizi yazarlığa heveslendirmişti.” Cümlesinin yer alacağına inanıyorum. Kendi kültür ve medeniyetinin kodlarını taşıyan, yerli düşünceye sahip aydınını yetiştirmemmiş toplumların ilerlemesi mümkün değil. Türkiye’nin ve diğer İslâm ülkelerinin sorunlarının temelinde bu sorunu çözememiş olmak var. İşte biz bu eksiğin giderilmesi için okullarda ve kurslarda çocuklarımızı, gençlerimizi yazmaya teşvik edecek çalışmalar yapıyoruz. Biz bu coğrafyayı mürekkeple sulamadıkça birileri gelip bizim topraklarımızı bizim kan ve gözyaşımızla sulamaya devam edecek.

Kitapların okunduğu ve anlaşıldığı bir Türkiye için küçük bir katkı sunabildiysek ne mutlu bize diyeceğiz.
Başta Çankaya Müftüsü Sayın Hamdi Gevher, proje koordinatörümüz Sayın Ümit Fişne, Kur’an kursu hocalarımız, imam hatiplerimiz olmak üzere projeye emeği geçen tüm arkadaşlara kendim ve çocuklar adına teşekkür ediyorum.

Öğrencilerin dedeleri ve babaları da çocuklar kadar mutluydu imza programında.

Galeri
📆 10 Temmuz 2015 Cuma 08:54   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...