MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Yazarlar » Bir Hayalin Ardına Düşmek
Bican Veysel YILDIZ
Bir Hayalin Ardına Düşmek

Yıllardır hayalimi süsleyen bir kutlu sevdaydı çocuk edebiyatı alanında bir gazete çıkarmak. Henüz asıl hayalime ulaşamadım. En az 20.000 ile 50.000 arası tirajla ilk sayısı çıkacak, ardından her geçen gün okur sayısı artacak bir çocuk gazetesi… Bir gün bu da gerçekleşecek. Bütün kalbimle inanıyorum.
Bugün basılı olmasa da sadece sanal ortamda başlangıç yapmış olsak da o hayalimin ilk ciddi adımını attık. Arkası da gelecektir. Hayalleri olmayanların hedefleri, hedefleri olmayanların büyük başarıları olmaz. Hayallerimiz olmalı; özellikle de çocuklara ve gençlere, onların geleceklerine dair büyük hayallerimiz olmalı. Bu hayallerin ardından koşacak gücü, iradeyi ve ısrarı da göstermeliyiz. yaşama direncimizin en önemli kaynaklarındandır hayallerimiz ve hedeflerimiz. Onların tükendiği yerde biz de tükeniriz. Çocuklar kadar heyecanlı, çocuklar kadar şen, çocuklar kadar yenilgi bilmez bir hayat sürmek istiyorsak kanayan dizine bakıp ağlayan, ardından yeni yaralanmalara doğru koşan bir çocuk gibi hayallerimizin peşinden koşmalıyız. Hayallerimiz, ümitlerimiz diri tutacak bizi. Yeni başarılara, yeni başlangıçlara taşıyacak. Çocuk ve Genç, her geçen gün güçlenecek yazar kadrosu ile yayın hayatını bir süre sadece internet ortamında sürdürecek. En kısa zamanda matbu gazete olarak yayın hayatına devam etmesi için gayret edeceğiz.
Gazetemiz şu anda bir deneme süreci yaşıyor. Bu süreç öyle tahmin ediyorum ki ekim ayı başına kadar devam edecek. Ekim ayı başından itibaren tam olarak yayına başlamış sayacağız kendimizi. O tarihten itibaren daha çok haber, daha çok yazı, daha çok şiir ile buluşacaksınız. Yakında Türkiye’nin ve dünyanın önemli yazarlarını aramızda göreceksiniz. Kimler diye merak edenlere Çocuk ve Genç’i mutlaka takip etmelerini öneriyorum. Çünkü neredeyse her gün yeni bir yazar katılacak aramıza.
Özellikle çocuk ve genç yazarlarımızın olacağını belirtmek istiyorum. Gazetemizin asıl sahibi ve gazetemizde asıl söz sahibi siz çocuklarımız ve gençlerimiz olacaksınız. Çünkü bu gazetenin yayınlanmasının en önemli amacı, sizin aranızdan çıkacak genç yazarlara ve yazar adaylarına destek olmaktır. Çocuk ve Genç, sizin yetişmenize katkı sağlamak için bir yazı atölyesi, bir yazarlık okulu olarak en önemli görevini yerine getirmiş olacaktır. Aranızdaki yazar adaylarına seslenmek istiyorum. Gazetemize yazılarınızı, şiirlerinizi gönderin. Daha önemlisi, gazetemizin okulunuzda ve çevrenizdeki temsilcisi olun. Artık sizin de bir fahri muhabir kartınız olsun. Gazeteciliğe ilk adımınızı atın.

📆 27 Eylül 2014 Cumartesi 23:55   ·   💬 5 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...