MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Genel, Manşet » Bir Çınarı Daha Toprağa Verdik
Bir Çınarı Daha Toprağa Verdik

kayahannin-bilinmeyen-13-sirri-913685-664x354
Kayahan Teşvikiye Camii’ndeki cenaze törenin ardından vasiyeti üzerine deniz gören Kanlıca Mezarlığı’nda toprağa verildi. Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Kayahan için bugün Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda tören düzenlendi. Ardından, Teşvikiye Camii’nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı. Cenaze namazının ardından Kayahan’ın cenazesi vasiyet ettiği deniz gören Kanlıca Mezarlığı’nda toprağa verildi. Kayahan toprağa verilirken eşi İpek Açar, kızları ve sanatçı dostları da yanındaydı.

Cemal Reşit Rey’de yapılan törende bir konuşma yapan Suat Suna sözlerine ikinci babamı kaybettim diyerek başladı. Oldukça üzgün olduğu gözlenen Suna, duygularını şu sözlerle ifade etti; “Bir sanatçı kaybı yaşıyoruz ama benim içinbir baba kaybı. Son konseriyle ilgili çok konuştuk rahatsızlığı ileri boyuttaydı. Bu konserin yapılması sağlık açısında iyi değildi ama o bunu yapmak istedi. Çünkü seyircisiyle vedalaşmak istiyordu. Yıllarını seyircisi için yaşamış olması, şarkı yazmayı hayatındaki en önemli yere koyması, hastalığının durumunu farketmesi ve seyircisiyle buluşmak istemesi çok dramatik. Sahnede bunu yaşamak istedi. Çok fazla söyleyecek bir şey yok. Kendine özel bir insandı. herkesin örnek aldığı biri bvardır bu işte. O hep kendi yolunu çizdi vedası bile öyle oldu.”

Kayahan’ın büyük kızı Beste Açar’da NTV mikrofonlarına konuştu. Açar,”Ağlamıyorum çünkü babam çok kızardı bana duygusal olduğum için. Ağlama derdi. Bana hep en güzel bestem derdi. Onu çok seviyorum hakkını helal etsin.” dedi.

📆 04 Nisan 2015 Cumartesi 22:07   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR