MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Eğitim, Manşet » Bican Veysel Yıldız, Tepe İnşaat İlkokulu’nda
Bican Veysel Yıldız, Tepe İnşaat İlkokulu’nda

DSCN8861-f
Çocuk ve Gençlik edebiyatı Yazarları Birliği Başkanı Bican Veysel Yıldız, İstanbul Maltepe’de bulunan Tepe İnşaat İlkokulu öğrencileri ile şiir ve yazı üzerine söyleşi yaptı.

DSCN8852-f
Program koordinatörü Tepe İnşaat İlkokulu Müdür Yardımcısı Hülya BİLİCAN, gazetemize şu açıklamayı yaptı:
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından üç yıldan beri uygulanan Yazarlar Okullarda projesi kapsamında okulumuza her ay bir yazar davet ederek öğrencilerimizin yazarlarla, şairlerle tanışıp konuşmasını istiyoruz. Bunu yaparken en temel amacımız; çocukları okumaya teşvik ederek sanat ve edebiyata duyarlı, okuyan, okuduğunu sorgulayan bir toplum hayalimizin gerçekleşmesine katkı sağlamaktır. Kitapların okunduğu ve anlaşıldığı bir Türkiye için küçük bir katkı sunabilirsek ne mutlu bize.
DSCN8854-f
Okulumuza davet edeceğimiz yazarları seçerken seçkin bir okul olma hedefimize ve bu hedefe ulaşmak için öğrencilerimize kazandırmaya çalıştığımız değerlere katkı sağlayacak eğitimci yazarları tercih ettik. Kendi içinden çıkan değerleri fark etmekte, koruyup kollamakta pek doğru davranamayan toplumumuzda öğretmenlerin sanatçı yanlarını fark etmek ve fark ettirmek adına ilk olarak öğretmen yazar Bican Veysel Yıldız’ı davet ettik.

DSCN8856-f

DSCN8918-f

Yazarımız, öğrencilerimize okuma bilinci ve yazma kültürü hakkında sunum yaparak, yurt içi ve yurt dışındaki uygulamalarından örnekler vererek öğrencilerimizi yazmaya özendirecek çalışmaları anlattı. Okulumuzda zaten bu yolda gayreti olan öğretmenlerimizin örnek çalışmaları da var. Umuyorum ki öğrencilerimizden bazıları bugünkü programdan sonra yazmaya daha çok heves edecekler. Hayallerinin arasında yazar olmaya ayrı bir yer açacaklar.

Bizi kırmayarak davetimizi kabul eden Sayın Bican Veysel YILDIZ’a ve bu etkinliğimizin keyifli bir buluşma olarak gerçekleşmesine katkı sağlayan öğretmen ve velilerimize çok çok teşekkür ediyorum.

📆 18 Mart 2015 Çarşamba 23:29   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR