MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Kültür-Sanat, Manşet » Bican Veysel Yıldız, Hürriyet Ortaokulu’nda
Bican Veysel Yıldız, Hürriyet Ortaokulu’nda

Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği Başkanı Bican Veysel Yıldız, 21 Aralık 2015 Pazartesi günü
Sarıyer Hürriyet Ortaokulu’nda küçük okurlarıyla buluştu.

Yazarlar Okullarda projesi kapsamında düzenlenen programda Bican Veysel Yıldız tarafından öğrencilere yazma kültürü edinmenin yararları hakkında bir sunum yapıldı. Sunumda yazmanın insan ve toplum hayatındaki yeri, yazmanın insanlara neler kazandırabileceği, yazarlığın önemi anlatıldı. Öğrencilerin yazma deneyimleri üzerine söyleşi yapıldı.

Çocukların yazarlık ve yazı ile ilgili merak ettikleri konulardaki sorularını da yanıtlayan konuk yazar, Hürriyet Ortaokulu’ndaki etkinlik hakkında şu açıklamalarda bulundu:
Her okulda yazmaya hevesli, yazma yeteneği geliştirilebilir çocuklarımız var. Fakat burada gördüğüm kadarıyla bir adım önde olan çocuklarımız da var. Hatta okulun da desteği ile kendi kitap çalışmasını yapmış öğrencilerimiz bile var. Bu çok takdire şayan bir durumdur. Bu tür çalışmaların yükünü taşıyan her eğitimciyi ve eğitim gönüllüsünü kutlamak gerekiyor. Bu insanların yaptıkları çalışmalar çocuklarımızın ve memleketin geleceği adına her türlü takdirin üstündedir. Hürriyet Ortaokulu Müdürü Sayın Mehmet Duman’a, Müdür Yardımcısı Sayın Seyfi Çıvgın’a, Okul Aile Birliği yöneticilerine, öğretmenlerimize ve yazma konusunda gayret gösteren öğrencilerimize teşekkür ederim. Onlar bizim gerçekleşmesi için çırpındığımız, didindiğimiz, yorulduğumuz hayallerimizin gerçekleşmesi için çok ciddi adımlar atmışlar. Bu tür çalışmalarında Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği olarak her zaman yanlarında olacağımızı, elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu bilmelerini isterim.

📆 27 Ocak 2016 Çarşamba 03:58   ·   💬 3 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...