MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Alt Manşet, Duyuru » Bakandan milli tren müjdesi
Bakandan milli tren müjdesi

bakandan-milli-tren-mujdesi-767258-664x354
Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, ’’Bizim önümüzdeki dönem hedefimiz kendi yüksek milli hızlı trenimizi yapmak. Bu yönde çalışmalara başladık. Tüm tasarım çalışmalarını bitirdik’’ dedi.

“YERLİ YÜKSEK HIZLI TRENİMİZİ YAPIYORUZ”
Bakan Elvan, artık birçok ürünü dışarıdan almak istemediklerini, Türkiye’de üretmek istediklerini, bunun için de nitelikli insan kaynağına, yeterli teknolojik altyapıya sahip olduklarını söyledi.
Bugün Türkiye’nin kendi rayını ürettiğini vurgulayan Bakan Elvan, “Kapıkule’den Edirne’den Kars’a, güneyden kuzeye Türkiye’nin dört bir yanını demir ağlarla örmeye başladık. 100-150 yıldan bu yana dokunulmamış olan 10 bin kilometre demiryolu hattının 8 bin 500 kilometresinin altyapısını yeniledik. Kardemir yakında hızlı tren tekerleklerini üretmeye başlayacak ve şimdiden almayı taahhüt ediyoruz. Bizim önümüzdeki dönem hedefimiz kendi yüksek milli hızlı trenimizi yapmak. Bu yönde çalışmalara başladık. Tüm tasarım çalışmalarını bitirdik. Endüstriyel tasarım ve mühendislik tasarım ihalesine çıktık. Önümüzdeki dönemde bunu da tamamlar tamamlamaz tamamıyla yerli olan yüksek hızlı trenlerimizi Türkiye’de üreteceğiz. Bizim ihtiyacımız çok. Güçlü bir Türkiye ve istikrar içerisinde ekonomik açıdan gelişen büyüyen bir Türkiye var. Alt yapımızın reformlarını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

📆 10 Ocak 2015 Cumartesi 17:02   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR