MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Kültür-Sanat, Manşet » Bağcılar’da Otobüs Duraklarına Kütüphane
Bağcılar’da Otobüs Duraklarına Kütüphane

141020141357471117417_2

Bağcılar’da ilgi gören bir uygulama hizmete sunuldu. İlçenin değişik noktalarına kurulan durak kütüphaneleri, otobüs bekleyen yolcuların vakitlerini değerlendirmesine yardımcı oluyor.
Fatih Mahallesi Kapalı Sokak, Şehitler Parkı, Yıldıztepe Cezine, Kirazlı Metro, Kestane Bahçesi, Bağcılar Meydanı, Ertuğrul Gazi Parkı, Molla Gürani Parkı, Güneşli Meydanı, Kocayusuf Parkı’na kurulan durak kütüphanelerine Bağcılar Belediyesi ekipleri tarafından her hafta iki kez kitap konuluyor. Durak kütüphanelerine toplam 20 bin kitap konuldu.
bagcilar_4558Bağcılar’da öğrencilerin okul dışındaki vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla Bilgi Evleri’ni hizmete sunduklarını hatırlatan Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, tüm hemşehrilerinin kitap okuma alışkanlığı kazanması için projeler hazırladıklarını söyledi. Çağırıcı, “Hizmetlerimizde eğitime her zaman öncelik veriyoruz. Durak kütüphaneleri projemizde hemşehrilerimizin durakta beklerken vakitlerini kitap okuyarak değerlendirmelerini istedik. Ortak yaşam alanlarında okuma kültürünün gelişmesi çok önemli. ‘Durak Kütüphanesi Projesi’ de bu gelişime katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

📆 16 Ekim 2014 Perşembe 21:46   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR