Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu’na Almanya’dan Misafir Var

Beykoz’daki Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu Müdürlüğü, Almanya’nın Hamburg şehrindeki Mümmelmannsberg Lisesi’nin öğrenci ve öğretmenlerinden 40 kişilik bir grubu misafir etti.
Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği Başkanı Bican Veysel Yıldız ve Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu Müdürü Mehmet Sadık Özdemir, projenin koordinasyonunu birlikte yürütüyorlar.
Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği’nin Almanya’daki çift dilli okullarla yürüttüğü proje kapsamında 22-27 Eylül 2014 tarihlerinde İstanbul’u ziyaret eden öğrenciler, bir yandan Türkçe öğrenirken bir yandan da Türkiye’yi ve Türk kültürünü tanımış oldular.
Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu Müdürü Mehmet Sadık Özdemir, konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: Bu projede Almanya ile Türkiye, gurbetçi çocuklarımız ile buradaki çocuklarımız arasında bir kültür köprüsü kurulmaya çalışılıyor. Bize bu projeye destek olmamız teklif edildiğinde hiç düşünmeden kabul ettik. Eğitimin bir tarafı eğer değerler eğitimi olacaksa bundan daha iyi değerler eğitimi olamaz. Hem Almanya’da doğup büyümüş çocuklarımıza kültürümüzü ve onun değerlerini tanıtmış ve öğretmiş olduk, hem kendi okulumuzdaki öğrencilerimize misafir karşılama, misafiri ağırlama, ikram ve hediyeleşme ile ilgili değerlerimizi yaşatarak öğretmiş olduk. Okul duvarlarına renkli kağıtlar yapıştırarak değerlerin öğretilemeyeceğinin farkındayız. Çocuklarımıza da bu farkındalığımızın gerektirdiği şekilde etkinliklerle kültürümüzü ve değerlerimizi yaşatacağız.
Bu çalışma Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu Okul Aile Birliği için de önemli bir etkinlik oldu. Okulumuzun her türlü çalışmasında gayrette sınır tanımayan velilerimiz, şimdi bu misafirlerimizi ağırlama çalışmaları ile ülkeler arasında da sınır tanımadıklarını gösterdiler. Onların bu gönüllülükleri ve gayretleri, okulu ve okula ait her etkinliği sahiplenmeleri misafir öğrencilerimize başta değerli annelerimiz olmak üzere Anadolu insanının eğitim için hangi fedakarlıkları yaptığını göstermiş oldu. Siz, Avrupa’da eğitimden uzakmış gibi gösterilmeye çalışılan bir memleketin insanlarının eğitimi ne kadar desteklediğini ve eğitimcilerin arkasında nasıl bir kale gibi durduklarını ciltler dolusu kitap yazsanız bu kadar anlatamazsınız.
Gelen her öğrencimizin giderken yüreğinde büyümüş bir Türkiye ile dönmesi için üzerimize ne düşerse onu yapmaya gayret ettik. Tabii bu arada bu projenin bize getireceği sorumlulukları üstlenirken, ekonomik yükü göze alırken en az velilerimiz kadar güvendiğimiz iki kişiyi de belirtmek lazım. Beykoz Belediye Başkanı Sayın Yücel Çelikbilek ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kazım Bozbay’ın desteklerini esirgemeyeceklerinden emin olmak da bizim projeye dahil olma kararımızı kolaylaştırdı. Sizin aracılığınızla da kendilerine şükranlarımızı iletmek isterim.

KONUK İDARECİ VE ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERLE TANIŞTI

KONUK İDARECİ VE ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERLE TANIŞTI

MEHMET SADIK ÖZDEMİR'İN KONUŞMASI

MEHMET SADIK ÖZDEMİR’İN KONUŞMASI

OKUL MÜDÜRÜ OKULUNU TANITAN BİR SUNUM YAPTI

OKUL MÜDÜRÜ OKULUNU TANITAN BİR SUNUM YAPTI

ZEHRA ÖĞRETMEN'E ÖĞRENCİLİK DE YAKIŞTI

ZEHRA ÖĞRETMEN’E ÖĞRENCİLİK DE YAKIŞTI

BAZILARI ÇOK ÇABUK KAYNAŞTI

BAZILARI ÇOK ÇABUK KAYNAŞTI

BÜTÜN KONUKLARIN GÖZÜ ONDA, HEYECANLANDI

BÜTÜN KONUKLARIN GÖZÜ ONDA, HEYECANLANDI

BEYKOZLU MİNİKLER, ALMANYALI ABİ VE ABLALRI ÇOK SEVDİ

BEYKOZLU MİNİKLER, ALMANYALI ABİ VE ABLALARI ÇOK SEVDİ


BİR DE HATIRA FOTOĞRAFI ALALIM

BİR DE HATIRA FOTOĞRAFI ALALIM


İSTANBUL-HAMBURG GÖNÜL KÖPRÜSÜ HATIRASI

İSTANBUL-HAMBURG GÖNÜL KÖPRÜSÜ HATIRASI

HAMBURGLU ABİLERLE SEVGİ YUMAĞI

HAMBURGLU ABİLERLE SEVGİ YUMAĞI


KONUKLAR VE EV SAHİPLERİ HALLERİNDEN MEMNUN

KONUKLAR VE EV SAHİPLERİ HALLERİNDEN MEMNUN

MİSAFİRLERLE DERS

MİSAFİRLERLE DERS

MİSAFİRLERLE DERS

MİSAFİRLERLE DERS


OYUN ARKADAŞLIĞI DA ÇABUK KURULDU

OYUN ARKADAŞLIĞI DA ÇABUK KURULDU

MİNİKLER İP SALLADI, ABİLER İP ATLADI

MİNİKLER İP SALLADI, ABİLER İP ATLADI


SANKİ YILLARDIR AYNI SINIFTALAR

SANKİ YILLARDIR AYNI SINIFTALAR

İMKANI DAR, YÜREĞİ GENİŞ OKULDAN KONUKLARA  BOĞAZ MANZARALI ZİYAFET

İMKANI DAR, YÜREĞİ GENİŞ OKULDAN KONUKLARA BOĞAZ MANZARALI ZİYAFET

EN KEYİFLİ KARELER

EN KEYİFLİ KARELER

ÇAMLICA SEFASI

ÇAMLICA SEFASI


VE BİRAZ HÜZÜN, AYRILIK ZAMANI

VE BİRAZ HÜZÜN, AYRILIK ZAMANI

HAMBURG'DA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE, SEVGİYLE KALIN

HAMBURG’DA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE, SEVGİYLE KALIN


DSCN6028

Bu habere 7 yorum yapılmış.
gonca s. demiş ki:

Cok anlamli ve cok guzel bir etkinlige evsahipligi yapmis olmaktan onur duyuyoruz.

mehmet demiş ki:

Mutlu ve tekrar edilesi bir gün yaşadık. Misafirlerimize,bize yaşattıkları bu güzel hatıradan dolayı teşekkür ederiz. okulumun değerli öğretmenlerine. öğrencilerimize, personelimize ve okul aile birliğimize de teşekkürlerimi sunarım.

meltem demiş ki:

Bu harika programa vesile olan Bican Veysel Beyefendiye sonsuz teşekkürler.. Programımızın aksamadan adım adım ilerlemesi için üstün gayret gösteren Sayın Okul Müdürümüze de şükranlarımızı iletmek istiyorum..

volkan demiş ki:

ne güzel bir çalışma ne güzel bir etkinlik olmuş.. emeği geçen herkesi tebrik ediyorum…

şmart demiş ki:

Türk misafirperverliğini en güzel şekilde sunan uzakları yakın eden,gönülden gönüle giden yolları açan köprüler kuran;okulumuz çalışanlarını,okul aile birliği çalışanlarını,beykoz belediyesini,ilçe milli eğitim müdürlüğünü ve tabi ki can öğrencileri tebrik ediyoruz.

mustafa eser demiş ki:

Gelişleri ile gönlümüze taht kuran ve bizlere unutulmaz bir hatıra bırakan sevgili gönül dostlarımıza çok teşekkür ederiz.Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler…

İ. KARADAĞ demiş ki:

Eğitimin dört duvar arasında bilgi ezberletmekten ibaret olmadığının idrakinde olan, zor ve zahmetli çalışmalar gerektirse de kültürler arası etkileşimi oluşturmanın, gençleri eğitmenin en etkili yolunun birlikte etkinlik alanları oluşturmaktan geçtiğinin bilincinde olan, projenin hamisi değerli büyüğüm Bican Veysel Yıldız’a, saygıdeğer müdürüm Mehmet Sadık Özdemir’e gayretli çalışmalarından ötürü şükranlarımı sunuyorum. Etkinliğin icrasında tatlı telaşımıza ortak olan okul aile birliği başkanı ve yardımcısı velilerime, değerli öğretmenlerime ve yarının umudu gençlerimizin her birine teşekkür ediyorum. Destekleri için İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kazım Bozbay’a ve Beykoz Belediye Başkanı Sayın Yücel Çelikbilek’e de ayrıca teşekkür ediyorum. Gençlerimiz sizler gibi büyükleri olduğu için çok şanslılar, emeklerinize sağlık. Bu etkinlik bir başlangıç olur inşallah ardından gelecek güzel projeler için…

Yorum yapİleti:

YAZARLAR
Hüseyin BOKAÎ

Yarışma
25 Mart 2015 Çarşamba
DUYURULAR
SÖYLEŞİ
ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
EN ÇOK OKUNANLAR
BU HAFTA
BU AY
BU YIL
Tüm zamanlar
Çocuk ve Genç ® Çocuk ve Genç Gazetesi
Anasayfa · RSS · Bize Ulaşın · Tübilmer

Copyright © 2014 - 2020 Tüm hakları saklıdır.