MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Kültür-Sanat, Manşet » Almanya İlkokuldan İtibaren Bilişim Dersi Verecek
Almanya İlkokuldan İtibaren Bilişim Dersi Verecek

Sch¸ler mit Tablets
Alman öğrencilerin dijital eğitim görme konusunda dünya sıralamasındaki yerinden hoşnut olmayan hükümet, hızlı internet, Dijital Eğitim Anlaşması, ilkokuldan itibaren Bilişim Dersi verilmesi, öğretmenlerin eğitilmesi gibi bir dizi önemli yeniliği getirecek.
Alman okullarındaki dijital eğitimi güçlendirmek isteyen Büyük Koalisyon, ortak bir önergede anlaştı. Perşembe günü federal meclise sunulacak önergede, bütün okullar için hızlı internet ve ‘Dijital Eğitim Anlaşması’ yer alıyor. Bu anlaşma ile okulların dijital donanım ve alt yapısının iyileştirilmesi için devlet, ekonomi çevreleri ve toplumun değişik faaliyetlerinin bir araya getirilmesi hedefleniyor.

Büyük Koalisyon bu önerge ile ‘Uluslararası Bilgisayar ve Enformasyon Eğitimi Araştırması’nın (ICILS) 2014 yılına ait sonuçlarına tepki gösteriyor. Bu araştırma, Alman öğrencilerinin bilgisayar kullanımında vasat olduğunu ortaya koymuştu. Almanöğrenciler AB ortalaması söz konusu olduğunda ortalamanın altına düşmüş, göçmen ailelere mensup öğrenciler ise özellikle kötü sonuçlar vermişti.

Süddeutsche Zeitung’un eline geçen önergede, araştırmadaki kötü sonucun Almanya’nın ‘ileri eğitim ulusu’ olma iddiasına ters düştüğü ifade ediliyor. Derste internet kullanımı ve dijital ders malzemeleriyle çalışmanın hala sıklıkla ikincil bir önem taşımasını bir problem olarak gören Birlik partileri ve SPD bunu değiştirmek için bir talep kataloğu hazırlama konusunda anlaştı.

📆 28 Mart 2015 Cumartesi 10:59   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR