MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Kitap Dünyası, Manşet » Ali Hakkoymaz’dan Yeni Kitap
Ali Hakkoymaz’dan Yeni Kitap

Şair Ali Hakkoymaz’ın yeni kitabı Hayata Takılan Sözler, kitapçı raflarında yerini aldı.
ali hakkoymaz

Kendisinden Hayata Takılan Sözler’i anlatmasını istedik. Şair Ali HAKKOYMAZ son kitabına dair şunları söyledi:
Gürültülü bir çağda yaşıyoruz. Ağda, ağlarda yaşıyoruz, desek abartmış olmayız. Ağda balıklar gibi çırpınmaktayız. Duraklarımızı kaybettik. Yollarımız dolaşık… Şehirler keşmekeş… Adresimizi başkalarına soruyoruz; onlar da bize soruyor; tuhaf tuhaf birbirimize bakıyoruz.

Bugün bir dostum; kimselerin yüzüne bakmadan yollarda gezebilmeyi başarı sayıyormuş. Biri, neden bakıyorsun, diyebilir; belaya kalmak işten değil diyordu. Bunları niye anlatıyorum? Hayatımızdan kelimeler çıktı. Düşünmeyi unuttuk. Kitapları raflara değil; raflardan da kaldırdık.

Bu kitapla kelimelere biraz dost olursak; dostluklar belki geriden/yeniden başlar. Kelimeleşirsek; tanışırız, yenileşiriz, değişiriz, güzelleşiriz, tebessümleşiriz, bilişiriz.

Hayata Takılan Sözler biraz kendimize takılalım diye; aklıma takılan ve belki zaten bildiğiniz şeylerin biraz da yeni elbiseli hali…

Hayata Takılan Sözler’i sırasız hattâ 9 ila 157 arası içinizden rakamlar tutup öyle de okuyabilirsiniz. Ev, arkadaş ortamlarında karşınızdakine rakamlar söyletin ve açın okuyun. Keyifli oluyor da… benden tavsiye…

Kitap açmak; ilaç içmekten iyidir.

📆 19 Eylül 2014 Cuma 21:24   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR