MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Kültür-Sanat, Manşet » Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çocuk dergisi yayımlandı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çocuk dergisi yayımlandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 7-15 yaş aralığındaki çocuklar için hazırladığı ‘Sevgi Bir Kuş’ adlı çocuk dergisi yayımlandı.

Sevgi Bir Kuş, çocukların psikososyal ve bilişsel gelişimlerini desteklemenin yanı sıra günümüze ait seçkin edebiyat örnekleri ve tasarımı ile özellikle sanata ve edebi alanlara ilgi duymalarını teşvik etmeyi hedefliyor.

Sevgi Bir Kuş’un içeriği hazırlanırken alanında öncü akademisyen, yazar ve çizerlerin oluşturduğu Yayın Kuruluna ek olarak, farklı yaş ve cinsiyet aralıklarından toplam 8 çocuk bir araya gelerek derginin Çocuk Yayın kurulunu oluşturmuş. Çocuklar sadece dergimizin içeriğine yön vermemiş aynı zamanda derginin bazı bölümlerinin yazarı olarak içerik de oluşturmuşlar. Bu yönüyle dergi Türkiye’de örnek sayılacak bir özelliğe de sahip.

Engelli çocuklarımızın dergiye daha rahat ulaşabilmesi için elektronik ortamda alt yapı çalışmaları devam ediyor.
Dergiyi hazırlayan yetkililerden aldığımız bilgiye göre yakın bir zamanda derginin her bölümü sesli betimleme ve işaret diline çevrilerek Türkiye’de bir ilkin gerçekleşmesini sağlamak için de çalışmalar sürdürülüyor.

Hiçbir ticari kaygının gözetilmediği dergi, isteyen tüm çocuklara ücretsiz olarak dağıtılıyor.

📆 11 Ocak 2016 Pazartesi 10:55   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...