MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Çocuk Edebiyatı, Manşet » Nezaket İsmayilova’nın Yeni Kitabının Tanıtım Töreni
Nezaket İsmayilova’nın Yeni Kitabının Tanıtım Töreni

14775495542186711200_1000x669
Nahçıvan Devlet Üniversitesi Kütüphanecilik Bölümü Müdürü Doç.Dr. Nezaket İsmayilova’nın “Nahçıvan Edebiyat Çevresinde Çocuk Edebiyatının Gelişimi ve Problemleri” isimli yeni kitabının tanıtım töreni yapıldı.

Doç. Dr. Nezaket İsmayilova

Doç. Dr. Nezaket İsmayilova


Nahçıvan Devlet Üniversitesi ilmi yayınları arasında çıkan kitabın tanıtım töreninde bir konuşma yapan üniversite rektörü Salih Muharremov, “Yeni kitabın Nahçıvan edebiyat çevresinin Azerbaycan çocuk edebiyatının teşkilindeki rolünü ortaya çıkarması, çocuk ve gençleri yazarlığa yöneltmesi bakımından çok önemli yararlar sağlayacağını söyledi. Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Salih Muharremov, konuşmasının sonunda Nezaket İsmayilova’yı tebrik ederek yazı hayatında başarılar diledi.
14881322_539907192865148_1010207336_o

Dil Tarih Fakültesi Dekanı İman Caferli ise “Çocuk Edebiyatının Tetkikinde Yeni Merhale” başlıklı bildirisinde, verimli bilimsel faaliyetlerde bulunan Doç.Dr. Nezaket İsmayilova’nın 4 kitap, 100’den fazla bilimsel makalenin yazarı olduğunu, çeşitli uluslararası konferans ve sempozyumlarda yer aldığını hatırlattı. Caferli, konuşmasında “Bu kitap Nahçıvan edebi ortamının çocuk edebiyatı alanında kazandığı başarıları, yirmiye yakın şair ve yazarın edebi yaratıcılığını öğrettiği için Nahçıvan edebiyatına önemli bir katkı olarak kabul edilebilir.” dedi.

Programda daha sonra filoloji felsefesi doktoru, Doçent Seyfettin Eyvazov “Klasik ve çağdaş çocuk edebiyatı yazarlarının başarılarının araştırılması” başlıklı bir konuşma yaptı.

Kitabın yazarı, Doç. Dr. Nezaket İsmayilova, üniversite yönetimine, etkinliğin yöneticilerine minnettarlığını belirtti. Nahçıvan’da yaşayan çocuklar yaratıcılarının eserlerinden oluşan antoloji hazırlama çalışmalarından ve diğer yazarlık planlarından söz etti.

Çocuk ve Genç ekibi olarak biz de değerli hocamızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Bu güzel eserin Türkiye Türkçesi ile yayınlanmasını bekliyoruz.

Galeri
📆 29 Ekim 2016 Cumartesi 19:44   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...