MENÜ ☰
Çocuk ve Genç » Haberler, Kültür-Sanat, Manşet » 13’üncü Gratis Resim Yarışması Sonuçlandı
13’üncü Gratis Resim Yarışması Sonuçlandı

Gratis’in 13 yıldır gerçekleştirdiği ve geleneksel hale gelen ‘Çocuklar Arası Resim Yarışması’ Oral-B ve Johnson’s sponsorluğunda bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanından 7 – 10 yaş arasındaki küçük ressamların katılımı ile online olarak gerçekleşti. ‘Hayalindeki Kahraman’ temasıyla düzenlenen resim yarışmasının kazananları Dilara Karabacak, İbrahim Taha Karagöz ve Elif Zomp oldu.

Gratis Resim Yarışması 1’incisi Dilara Karabacak-Ordu

Gratis’in Türkiye çapında 2010 yılından bu yana düzenlediği ve gelenekselleşen ‘Çocuklar Arası Resim Yarışması’ sonuçlandı. Her yıl birbirinden farklı temalarla minik ressamların yeteneklerini gösterdiği yarışmada çocuklar bu kez hayallerindeki kahramanı resmetti. Jüri tarafından yapılan oylamalar sonucunda resim yarışmasının 1’incisi Ordu’dan Dilara Karabacak (10), Ankara’dan İbrahim Taha Karagöz (9) ve 3’üncüsü ise yine Ankara’dan Elif Zomp (10) oldu.

Türkiye’nin her yerinden 7 – 10 yaş aralığındaki küçük ressamların ‘Hayalindeki Kahraman’ temasını resmettiği Gratis ‘Çocuklar Arası Resim Yarışması’nda yüzlerce kişi arasından seçilerek dereceye giren küçük ressamlardan 1’incisi Microsoft Xbox Serisi, 2’incisi Apple Watch Series 3 ve 3’üncüsü ise JBL Live Kablosuz Kulaklık ödülünü kazandı. Ayrıca kazanan minik finalistlere Atölye Ataşehir’den seçecekleri ve sanatsal gelişimlerine destek olacak bir online atölye çalışması da hediye ediliyor. 

Gratis Resim Yarışması 2’ncisi İbrahim Taha Karagöz-Ankara
Gratis Resim Yarışması 3’üncüsü Elif Zomp-Ankara
Galeri
📆 12 Haziran 2022 Pazar 08:26   ·   💬 0 yorum   ·  
Folklor Akademi Dergisi

YAZARLAR

SÖYLEŞİ

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...