SON DAKİKA
İstanbul'da Hava
PİYASALAR
Döviz    Alış  Satış
Yağmurlu Gün/ Duygu YILMAZ

DUYGU YILMAZ
Tokat Gülbahar Hatun Ortaokulu

autumnrain_fhqjm3n1
Hava kararmak üzereydi, ben ve kardeşim evde ödevlerimizi yapıyorduk. Gök gürlüyordu, hava sisliydi. Birdenbire yağmur yağmaya başladı.
Dışarıdan çocuk sesleri geliyordu. Ödevlerimizi bitirip balkona çıktık. Bizimle beraber evdeki herkes balkona doluştu. Dolu başlamıştı. Yağmurun sesi insana huzur veriyordu. O gün anlamıştım bunu. Çok güzel yağıyordu. İnsanlar şemsiyeleriyle yoldan geçiyordu. Bizde dışarıya çıktık oynamak için. Ve orada üşümüş küçük bir kedicik gördük. Çok şirindi. Hemen onu eve aldık. Yemek ve su verdik. Birazcık ısınmıştı. Sonra sokağımıza su ve yemek bıraktık. O akşam güzel ve huzurlu geçmişti.
Kediciği sorarsanız ısındıktan sonra geri annesinin yanına gitti. Çok güzel bir gün geçirmiştik. Akşam eve gelince çok acıkmış olduğumuz için önce yemek yedik. Sonra saçlarımızı kurutup üzerimizi değiştirdik. İyice uykumuz gelmişti. Yatmadan önce kitap okuyayım dedim. Ben kitabı elime alınca kardeşim ve annem de eline aldı. Birlikte okumaya başladık. Yarım saat sonra annem:” -Haydi bakalım yatma vakti.”Dedi. Ve yatağa yattık. Hemen uykuya daldık. Ben rüyamda yağmurun altında oyun oynuyordum.
Sabah yataktan kalktığımda gökkuşağının gördüm. Hava serindi. Yağmurlu bir gün geride kalmıştı. Babam dedi ki: ”daha böyle nice yağmurlu günler gelecek.” O gün anladım ki dünya güzel bir yer, keşfedilecek pek çok şey var.

07 Mayıs 2016 · 0 yorum · 997 kez okundu
Yorum yapİleti:

YAZARLAR
Bestami YAZGAN

HAYATI DOYASIYA YAŞAMAK
23 Ağustos 2017 Çarşamba
Abdulkerim DİNÇ

ÇOCUK TİYATROSU
15 Kasım 2014 Cumartesi
Hüseyin BOKAÎ

Yarışma
25 Mart 2015 Çarşamba
Selin UÇAR

AH BİZ / Selin UÇAR
16 Mayıs 2016 Pazartesi
DUYURULAR
SÖYLEŞİ
KİTAP DÜNYASI
ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
EN ÇOK OKUNANLAR
BU HAFTA
BU AY
BU YIL
Tüm zamanlar
Çocuk ve Genç ® Çocuk ve Genç Gazetesi
Anasayfa · RSS · Bize Ulaşın · Tübilmer

Copyright © 2014 - 2018 Tüm hakları saklıdır.