SON DAKİKA
İstanbul'da Hava
PİYASALAR
Döviz    Alış  Satış
Türkiye’nin Kur’an Kursu Çıkışlı İlk Fanzini FİRDEVS Yayına Başladı

firdevs kapak

Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği tarafından okullarda ve diğer eğitim kurumlaruında eğitim gören çocuk ve gençleri fanzin (basit dergi) yayıncılığı yapmaya özendirmek amacıyla yürütülen çalışmalar, yeni bir meyve daha verdi. Türkiye’nin Kur’an kursu çıkışlı fanzini FİRDEVS yayına başladı.

Ankara Çankaya Müftülüğüne bağlı Çukurambar Asfalt Firdevs Kur’an Kursu öğrencileri, hocaları Hatice Gödek öncülüğünde bir fanzin çıkarmaya başladılar. Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği Başkanı Bican Veysel Yıldız’ın yaz tatili boyunca Ankara’nın Çankaya, Keçiören, Pursaklar ilçelerindeki yaz kursu öğrencilerine yönelik Çağı Yetiştirenler ile Çağın Yetiştirdikleri Buluşuyor projesi çalışmalarında aldıkları kararı uygulamaya koyan öğrenciler, Türkiye’nin Kur’an kursu çıkışlı fanzinini yayınladılar. Kurslarının adıyla yayınladıkları FİRDEVS isimli basit derginin ilk sayısında Çankaya Müftüsü Hamdi Gevher’in de bir yazısı yer aldı.
Firdevs’in birinci sayısında Hamdi GEVHER, Hatice GÖDEK, Bican Veysel YILDIZ, Beyza ERYİĞİT, Dicle İrem ÖZÇELİK, Hatice Kübra TIRHOL, Elif BİNİCİ, Rıfkı KAYMAZ ve Rukiye ATİK’e ait yazı, şiir ve resimler yer alıyor.
Konuyla ilgili olarak Bican Veysel Yıldız gazetemize şu açıklamayı yaptı: Bu yaz Çağı Yetiştirenler ile Çağın Yetiştirdikleri Buluşuyor projesi çalışmalarımızı Ankara’da yürüttük. Çankaya’daki programımızda tanıştığımız Hatice Gödek hocamızın Dil Tarih Coğrafya Fakültesi mezunu olduğunu öğrenince ilk fanzin çalışmasını kendileriyle başlatmamızın uygun olacağını söyledim. Hatice Hanım’ın da yıllardan beri niyetlenip bir türlü ilk adımı atamadıkları böyle bir hayallerinin olduğunu söylemesi beni sevindirdi. Çalışmaya başladık. Öğrencilerle de atölye çalışması yaptık. Keyifli bir çalışmanın sonucunda mükemmel bir fanzin ekibi kurmuş olduk.
Ankara ve Çankaya’da yürüttüğümüz yazmayı teşvik çalışma-larımızın en büyük destekçisi Çankaya Müftüsü Hamdi Gevher Bey’in uzun vadede ulaşmak istediğimiz hedefin farkında olarak çocuklarımızı ve bu küçük çalışmayı ciddiye alıp Firdevs’in ilk sayısında bir yazıyla aramızda olması bizim için son derece onur verici bir destek. Ona ne kadar teşekkür etsek azdır. Kendisini ziyaretimizde Ankara İl Müftüsü Sayın Prof.Dr. Mefail Hızlı hocamızın takdir ve teveccühü de moralimizi artırdı. İnşallah diğer sayılarımızda Prof.Dr. Mefail Hızlı hocamızın yazılarına yer verme onurunu da yaşarız.
Başta Hatice Gödek hocamız ve ilk atölye çalışmamızın kahramanları Gizem Atik, Beyza Eryiğit, Rukiye Atik; ilk sayımızın kalem efendileri Elif Binici, Dicle İrem Özçelik, Hatice Kübra Tırhol olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

15 Ağustos 2015 · 0 yorum · 1.429 kez okundu
Yorum yapİleti:

YAZARLAR
Bestami YAZGAN

HAYATI DOYASIYA YAŞAMAK
23 Ağustos 2017 Çarşamba
Abdulkerim DİNÇ

ÇOCUK TİYATROSU
15 Kasım 2014 Cumartesi
Hüseyin BOKAÎ

Yarışma
25 Mart 2015 Çarşamba
Selin UÇAR

AH BİZ / Selin UÇAR
16 Mayıs 2016 Pazartesi
DUYURULAR
SÖYLEŞİ
KİTAP DÜNYASI
ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
EN ÇOK OKUNANLAR
BU HAFTA
BU AY
BU YIL
Tüm zamanlar
Çocuk ve Genç ® Çocuk ve Genç Gazetesi
Anasayfa · RSS · Bize Ulaşın · Tübilmer

Copyright © 2014 - 2018 Tüm hakları saklıdır.