Selçuk Eraydın İmam Hatip Ortaokulu Çanakkale’de


Pendik Selçuk Eraydın İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri 19 Mayıs’ı Çanakkale’de kutladı.
Okul Müdürü Turgut AKTAŞ, konuyla ilgili olarak gazetemize şu bilgileri verdi:
Öğrencilerimizin tarih bilinci edinmeleri, milli değerleri içselleştirmesi ve kendilerinde millete ve memlekete dair aidiyet duygusunun gelişmesi amacıyla böyle bir kutlama programı düzenledik. Çanakkale’yi bilmeyen, orada yaşananlara dair bilgi edinmeyen nesillerin bağımsızlığın ve vatanın kıymetini tam olarak anlamasını bekleyemeyiz.
Gezimizin eğitim açısından önemli bir yönü de yerinde öğrenmenin getireceği kalıcı etki ile öğrencilerimizin başta Sosyal Bilgiler dersi olmak üzere Çanakkale’yi konu alan, Çanakkale ile ilişkili olarak öğrenilecek konuları olan dersleri orada bizzat yerinde görerek algılamasına imkân sunmaktı. Derslerde anlattıklarımızın sadece öğrencinin zihninde canlandırabildiği kadarı ile öğrenilmesinin ötesinde olayların yaşandığı yerlerin görülmesi, sınıf duvarlarının olmadığı açık ve geniş bir alanda, öğretmenleri dışındaki kişilerden konuyu dinlemeleri çok önemli bir öğrenme deneyimi oldu.
Yerinde öğrenmenin sınıf ortamında öğrenmeden çok daha etkili olduğunu hepimiz biliyoruz. İnsan yaşadığı şeyleri, okuduklarından çok daha iyi öğrenir ve unutmaz. Biz de Çanakkale daha iyi öğrenilsin ve hiç unutulmasın diye az da olsa Çanakkale’yi yaşamak ve yaşatmak için öğrencilerimizle böyle bir ziyaret gerçekleştirdik. Geziye öğretmen ve öğrencilerimizden 92 kişi katıldı. Okulumuzun imkânları genişledikçe bu tür etkinlikleri daha çok öğrencimizle gerçekleştirmek istiyoruz. Bu bir başlangıçtı, gelecek yıllarda daha kalabalık topluluklarla Çanakkale’de ders işlemeyi ve Çanakkale’den ders almayı planlıyoruz.

19 Mayıs 2017 · 0 yorum · 635 kez okundu
Yorum yapİleti:

YAZARLAR
admin

ANNEM / Coşkun ERTEPINAR
15 Temmuz 2018 Pazar
Hüseyin BOKAÎ

Yarışma
25 Mart 2015 Çarşamba
Selin UÇAR

AH BİZ / Selin Uçar
11 Temmuz 2018 Çarşamba
DUYURULAR
SÖYLEŞİ
ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
EN ÇOK OKUNANLAR
BU HAFTA
BU AY
BU YIL
Tüm zamanlar
Çocuk ve Genç ® Çocuk ve Genç Gazetesi
Anasayfa · RSS · Bize Ulaşın · Tübilmer

Copyright © 2014 - 2018 Tüm hakları saklıdır.