Kahve sektöründe kariyer yapacaklar için MEB’den kahve eğitim programı

Fotoğraf: Engin Akyurt


Milli Eğitim Bakanlığı, kahve sektöründe kariyer yapmayı hedefleyenler için Profesyonel Kahve ve Barista Eğitimi Kurs Programı hazırladı.

Türkiye’de en çok tüketilen içecekler arasında yer alan kahvenin ürün çeşitliliği artıyor ve kahve kültürü yaygınlaşıyor. Buna bağlı olarak ülkede yerli ve yabancı kahve markalarının yatırımları ve şubeleşme çalışmaları da hızlanıyor.

AA muhabirinin MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre Bakanlık, kamuoyunun talep ve beklentileri doğrultusunda çeşitli kurslara yönelik eğitim programlarını geliştirme çalışmaları kapsamında, özel kurslarda uygulanmak üzere hazırlanan Profesyonel Kahve ve Barista Eğitimi Kurs Programı, Talim ve Terbiye Kurulunun kararı ile onaylandı. Program, sektörün ihtiyaç duyduğu farklı tat, kıvam ve aromalarda kahve hazırlanması ve kahveyi talep doğrultusunda sunabilecek nitelikli eleman ihtiyacını karşılamayı içeriyor.

Eğitimlerde Türk kahvesi ve dünyadaki diğer kahve çeşitlerinin hazırlanması, sunum teknikleri ile gıda güvenliği, hijyen ve benzeri konular da işlenecek. Farklı ülkelere ait kahve çeşitlerinin Türkiye’de de aynı standartlarda hazırlanması ve sunulması da program kapsamında yer alıyor.

11 Haziran 2018 · 0 yorum · 35 kez okundu
Yorum yapİleti:

YAZARLAR
admin

ANNEM / Coşkun ERTEPINAR
15 Temmuz 2018 Pazar
Hüseyin BOKAÎ

Yarışma
25 Mart 2015 Çarşamba
Selin UÇAR

AH BİZ / Selin Uçar
11 Temmuz 2018 Çarşamba
DUYURULAR
SÖYLEŞİ
ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
EN ÇOK OKUNANLAR
BU HAFTA
BU AY
BU YIL
Tüm zamanlar
Çocuk ve Genç ® Çocuk ve Genç Gazetesi
Anasayfa · RSS · Bize Ulaşın · Tübilmer

Copyright © 2014 - 2018 Tüm hakları saklıdır.